Wpis z mikrobloga

Gdzie są biedronki kiedy ich potrzeba.
Rok w rok przylatywały chińskie biedronki, a teraz jak mi lubczyk mszycami obszedł to żadnej jeszcze w tym roku nie widziałem.
Do tego jeszcze mszyce przyciągają mrówki które żywią się ich słodkim gównem. Ach znacie jakieś naturalne sposoby na pozbycie się tych małych #!$%@?ów?

#ogrodnictwo
  • 5
  • Odpowiedz
@markhausen słyszałem że można czosnek zblendować i pryskać rośliny. Ale ja to bym po prostu pryskał olejkiem z eukaliptusy czy mięty, albo najlepsza opcja są takie kryształki mentolu do rozouszczanoa w alkoholu. Nie ma opcji że to przetrwają.
  • Odpowiedz
@markhausen: To chyba jest na odwrót. Mrówki hodują sobie mszyce. Wystarczy unieszkodliwić mrówki i mszyc nie będzie. I jak są mrówki to nie ma biedronek bo mrówki je atakują kiedy te chcą zeżreć mszyce. Boraks plus cukier podobno skutecznie unieszkodliwia mrówki.
  • Odpowiedz
@markhausen Mam tak samo z lubczykiem. Jedyne co to chyba zostaję chemia jak mospilan czy karate...

Niestety u mbei sprawa jest ciężka, bo mam taką prawie 40 letnia czereśnie, która jest w cholere wysoka i ogromna. Siedza na niej mialoardy mszyc i stamtąd rozchodzą mi się na warzywa.
Atakują mi także głóg oraz uwaga... czosnek xD
  • Odpowiedz