Wpis z mikrobloga

PO powinno się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje woła o pomstę do nieba. 12k za metr w krakowie gdzie większość ludzi zarabia 3-4k

Powinni jak najszybciej wprowadzić:
- Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą. Jeśli ich nie stać - niech sprzedadzą tym którzy ich naprawdę potrzebują.
- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie
-Wprowadzić budownictwo socjalne na wzór TBS

Kwik byłby jeszcze głośniejszy niż ten od #programista15k :D Ale z pożytkiem dla tkanki miejskiej i ludzi którzy potrzebują spełnić swoją podstawową potrzebę posiadania mieszkania.

#nowylad #niedajsieokradac #podatki #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow #warszawa #trojmiasto
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NiszczycielKredyciarzy pełna zgoda, poza podatkiem od dziedziczenia. Chyba, że podatek nie dotyczyłby dziedziczenia w najbliższej rodzinie.
Jeżeli ja wypruwam sobie żyły żeby mieć fajny dom i potem chcę go przekazać swojemu dziecku, to czemu mam płacić za to karę? Chciałbym aby dalej obowiązywała zasada, że oszczędnością i ciężką pracą ludzie się bogacą.
  • Odpowiedz
  • 3
@kartofel Problemem w dziedziczeniu nie jest to, że przekażesz dom/mieszkanie swojemu dziecku, by miało łatwiej na start. Problem się zaczyna gdy masz tych mieszkań kilkanaście/kilkadziesiąt. Twój syn nie musi w życiu pracować, bo kilkanaście rodzin na niego zarabia.
  • Odpowiedz
12k za metr w krakowie gdzie większość ludzi zarabia 3-4k


@NiszczycielKredyciarzy: większość ludzi zarabia 3-4k może w jakiejś zapyziałej wsi na podlasiu xD nawet w niewielkim mieście powiatowym ludzie zarabiają więcej, nie mówiąc już nawet o Krakowie
  • Odpowiedz
@Dlkvv no i spoko. Powiedzielismy sobie żeby wprowadzić podatek katastralny. Moze nie od kazdego mieszkania, ale np od trzeciego.
Tylko taki podatek nie miejmy złudzeń, bedzie wrzucany w koszta najemcy. Ciężki temat.
  • Odpowiedz
PO już zabralo się za rynek nieruchomosci zapowiadając kredyt 0 bez limitu za metr.


@BardzoDobrzeSieStalo: Przecież jest limit kwoty. Znajdziesz za 200k PLN 50m2? (tylko takie do zamieszkania i w miejscu gdzie da się zyć) Jak tak to podeślij mi na priv to kupię zanim ten 0% wejdzie a Tobie myślę, że z 20k mogę dać za takie znalezisko ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@kartofel No dlatego najlepiej dać kataster od 3go mieszkania. Wtedy jakaś ogarnięta rodzinka może mieć 3 mieszkania na wynajem, niech sobie lokują w to oszczędności.

Drugi filar to powinien być system mieszkań komunalnych na wynajem i akademików (to już jest, tylko wystarczy poprawić infrastrukturę). Wtedy szary Polak ma wybór i nie ogranicza się do zadłużania na całe życie, albo płacenia oderwanego od realiów zarobkowych Polaków odstępnego.

Po trzecie, solidny podatek od
  • Odpowiedz
@kartofel:

Jeżeli ja wypruwam sobie żyły żeby mieć fajny dom i potem chcę go przekazać swojemu dziecku, to czemu mam płacić za to karę? Chciałbym aby dalej obowiązywała zasada, że oszczędnością i ciężką pracą ludzie się bogacą.


Bogacą się przede wszystkim zaradni i w układach, z ciężkiej pracy nie ma bogactwa. M.in. dlatego podatek od spadku jest uzasadniony, bo nikt nie dorabia się majątku uczciwą i ciężką pracą.
  • Odpowiedz
no to ja jakichś dziwnych znajomych w tym krakowie mam bo większość zarabia 8-12k


@grek_zorba: W sumie wyszło by, że tak normalnie w miarę zarabiaja.

Z przeprowadzonej przez dziennikarzy „Faktu” analizy wynagrodzeń w miastach wojewódzkich wynika, że najwięcej zarabia się w Krakowie, gdzie średnia pensja w marcu wyniosła 11 tys. 372 zł brutto.11 maj 2024
  • Odpowiedz