Wpis z mikrobloga

Czy myślicie, że cena 200 000$ za BTC jest realistyczna?

Nie rozumiem po co ludzie kupują BTC (poza ludźmi którzy faktycznie go używają do transferu wartości). Sam BTC nie ma w niczym podparcia (poza kapitałem włożonym już w jego wydobywanie), a jego rola jako alternatywa dla bankowości nigdy nie dojdzie do skutku bo lobby bankowe kontroluje światem. Dla tego lobby BTC jest fajnym narzędziem do transferu pieniężnego od biednych do bogatych po napędzeniu popytu na coś w gruncie rzeczy bezużytecznego dla przeciętnego kupującego.

Pytanie moje więc brzmi po co przeciętni ludzie kupują BTC?

#bitcoin #kryptowaluty #btc #pieniadze #finanse
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@PanMalina ludzie traktują bitcoina jak cyfrowe złoto. Wiadomo, że kruszec ma znaczenie nie tylko w finansach ale nie oszukujmy się: robienie złotych obrączek czy wykorzystanie w technice nie wywindowalo by jego ceny do tak astronomicznych liczb.

Bitcoin jest deflacyjny, posiada wsparcie społeczności i przedsiębiorstw. Obecnie jest to najlepsza alternatywa do złota. Jego pozycja będzie się tylko umacniala z czasem.
  • Odpowiedz
Sam BTC nie ma w niczym podparcia (poza kapitałem włożonym już w jego wydobywanie)


@PanMalina: no właśnie tym. To twoje "poza" to jest "aż". A czym jest podparty pieniądz drukowany? #!$%@? Kaczyńskiego, a teraz Tuska czy patrząc szerzej Bidena albo Trumpa? Lepiej żeby coś było oparte na energii niż na obietnicy. Kolejna sprawa jaki jest maksymalna ilość pieniądza która może być w obiegu? Jest jakiś limit? Odpowiedź: taka jak nam
  • Odpowiedz
A czym jest podparty pieniądz drukowany? #!$%@? Kaczyńskiego, a teraz Tuska czy patrząc szerzej Bidena albo Trumpa?


@Corona_Beerus: Bez przesady dolar jest podparty calkiem duza gospodarka i handlem nie wspominajac o 11 lotniskowcach.
  • Odpowiedz
  • 1
@JegoKrolewskaMosc @Zaid Jest traktowany trochę jako cyfrowe złoto (1/10 market capu złota) ale nie rozumiem dlaczego. Ostatecznie jest to i tak śmieszny cyfrowy tokenik. Dlaczego BTC, a nie ETH, Doge czy nawet Pepe

@Corona_Beerus Okej, tylko załamanie złotówki implikuje bezpośrednio odczuwalną tragedię milionów ludzi bo w Polsce jesteś zmuszony mieć złotówki i każdy je ma. Bez złotówki nie ma gospodarki. Bez złotówki nie ma Polski w gruncie rzeczy. “Załamanie”
  • Odpowiedz
  • 1
@PanMalina bo był pierwszy, analogicznie bizmut który jest rzadszy od złota kosztuje od niego 1000x mniej. Ale jednak ludzie cenią bardziej złoto (mimo jego powszechnosci względem bizmutu) ponieważ ono pierwsze było umownie czymś rzadkim co stało się nośnikiem waluty.
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus:

a jego podaż czym jest podparta? Jaki jest limit?


Wiara w niezmienny algorytm. Juz pomijajac niezerowa szanse na hardfork ktory Ci to zmieni to przy obecnych wahaniach cen zmiany w tych wartosciach nie maja zadnego znaczenia poza psychologia. Wazny jest punkt drugi o ktorym
  • Odpowiedz
@banciur: Nie jestem wrozka.
Natomiast przerabilem to juz tyle razy, ze jestem przekonany o tym ze moje "pieniadze" z inwesytcyjnego punktu widzenia, najbezpieczniejsze sa w bitcoinie.
  • Odpowiedz
@dejmiend Nie jesteś wróżka ale wróżysz że BTC będzie bezpieczny :)

spoko niektórzy są przekonani że po śmierci idą do nieba/piekła i też żyją
  • Odpowiedz
@banciur: To nie wrozba, tylko zrozumienie tego jak dzialaja i skad sie biora pieniadze.

Szczerze, nie mam juz nawet ochoty rozmawiac czy przekonywac smiesznych non coinerow do bitcoina, czas was za kazdym razem wyjasnia.

Idz sobie kup tego smiesznego etfa czy co ty tam robisz ze swoimi cennymi fiatami, zapisz sobie tego posta, ustaw kalendarz na za 10 lat i porownaj wyniki do bitcoina.
  • Odpowiedz