Wpis z mikrobloga

To przy okazji jako ciekawostka i notatka z pracy nad porównaniem TOiP dla różnych firm:

Impuls:
TOiP dla DG jest niezmienna przez cały okres. W przypadku spółek przy wyborze standardowej TOiP, a nie ryczałtowej obowiązuje TOiP ze strony na moment składanego wniosku.
https://impuls-leasing.pl/dokumenty-do-pobrania/

PKO:
opłata za rejestrację i opłata za polisę wynika z treści OWUL. Brak ujęcia TOiP w samej umowie, a jedynie odniesienie do wykazu opłat na stronie, który może ulec zmianie w trakcie trwania umowy, a wysokość opłat obowiązuje z aktualnym wykazem.
https://www.pkoleasing.pl/pliki-do-pobrania/

Santander Leasing:
TOiP A jest zawarta w OWUL i jest niezmienna. Z kolei TOiP B jest na stronie i może ulec zmianie. Bardzo fajnie i klarownie jest to opisane.
https://www.santander.pl/santander-leasing/dokumenty
https://www.santander.pl/regulation_file_server/time20240105192923/download?id=166751&lang=pl_PL
https://www.santander.pl/regulation_file_server/time20240105182625/download?id=166754&lang=pl_PL

W praktyce znaczy to, że np. PKO Leasing może zmienić wysokość opłaty za np. zmianę harmonogramu lub cesję. Podobnie jak Santander. Docelowo przy porównaniu będą wypisane wszystkie takie smaczki, które wyłapałem. Propsy dla firm, które wrzucają TOiP w OWUL, a te są niezmienne przez cały okres trwania umowy.

#motoleasing <- mój tag autorski
#motoryzacja
#finanse
#leasing

https://optif.pl/br/ <- nasza oferta księgowości
ubezpieczenia@optif.pl <- adres w sprawie ubezpieczeń
https://optif.pl/oferta/ <- adres w sprawie leasingu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@OptiFinance PKO L ma ryczałt zamiast TOIP dla JDG (jedna stała opłata, brak dodatkowych w trakcie, nie licząc rejestracji i opłaty za polisę obcą), a wykaz usług dodatkowych dla pozostałych form prawnych. Także trochę tak trochę nie.
  • Odpowiedz
@OptiFinance w tabeli opłat są dwie opcje. Mam leasing na 4 lata, 20% wykupu. Chciałbym w przyszłości zmniejszyć wykup do 10% a docelowo do 1%. I teraz która opłata obowiązuje do takiej zmiany harmonogramu?różnica jest dośc znacząca 0.3 vs 3% aktualnego zadłużenia:)
1.Zmiana harmonogramu opłat leasingowych niepowodująca wcześniejszej spłaty kapitału dla umów ze zmiennym oprocentowaniem
2. Zmiana harmonogramu opłat leasingowych powodująca wcześniejszą spłatę
kapitału Skrócenie okresu umowy
  • Odpowiedz
  • 0
@squeezerro:

1.Zmiana harmonogramu opłat leasingowych niepowodująca wcześniejszej spłaty kapitału dla umów ze zmiennym oprocentowaniem

Przecież nie skracasz umowy leasingu, a jedynie zmieniasz rozłożenie kapitału w czasie.
  • Odpowiedz