Wpis z mikrobloga

@aarahon: no i tak i nie, wystarczy iść do psychiatry i robisz se papiery że masz przeciwwskazanie do porodu naturalnego i elo masz CC

@FedoraTyrone wbrew pozorom CC jest wygodne, masz termin, przychodzisz robią wydobyciny, kilka dni i cyk,a poród naturalny to czasem kilka-kilkanaście godzin to trwa, nigdy nie wiesz kiedy się zacznie, jest w #!$%@? męczące, pewnie też boli, zawsze jest ryzyko że pęknie ci krocze nawet że
  • Odpowiedz
no i tak i nie, wystarczy iść do psychiatry i robisz se papiery że masz przeciwwskazanie do porodu naturalnego i elo masz CC

@alteron: i kto decyduje o tym czy cesarkę wykona?

• Odpowiedz
gdzie w poście OPa była mowa o 6 miesiącu?

@TypowyNalesnik: nigdzie, ja o to zapytałem żeby dowiedzieć się od ciebie czy to kobieta decyduje o tym czy i kiedy będzie miała cesarkę.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: dodatkowo, choć cesarskie cięcie jest rozległą operacja, wydaje się bezpieczniejsze dla dziecka. Porody naturalne w PL są prowadzone po macoszemu, kobiety leżą na łóżkach porodowych, zamiast mieć szanse na aktywny poród lub poród w wodzie. Położne i lekarze słabo się angażują, nie pomagają, nie stosują niefarmakologicznych metod łagodzenia bolu i dodatkowo często przeciągają niepostepujacy poród. W skutek tego czesto dochodzi w do niedotlenienia dziecka, powikłań np. MPD i niepełnosprawności
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: w pl jest bardzo wysoki odsetek CC, nie ma w polsce ofcjalnie CC na życzenie.

@TypowyNalesnik oficjalnie nawet w prywacie tego nie ma, chociaż jak dasz pacjentkę to jakieś wskazania się znajdą

@aarahon tu taka mała ciekawostka, w obecnym porządku prawnym kobieta może dostać zaśeiadczenie od psychiatry w 6 mies że ciąża zagraża jej życiu i zdrowiu, wtedy teoretycznie powinno jej się zrobić CC (przesłanka ustawowa do zakończenia ciąży, porodu się tak łatwo nie wywoła) narażając dzieciaka na ciężkie wcześniactwo. Ewentualnie można go
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: przy spadającej liczbie urodzeń kazda kobieta na porodówce powinna być traktowa a jak cesarzowa, z pełnym zaangażowaniem i pomocą personelu. To niedopuszczalne, że w XXI wieku nadal rodzi się na łóżku porodowym, pod górę, żeby lekarzowi było łatwiej i nie musial sie schylac.
Kobiety się boją o siebie i o swoje dzieci, więc jestem w stanie zrozumieć że nalegają na cc. Ja urodziłam naturalnie, ale to był kurde dramat.
  • Odpowiedz