Wpis z mikrobloga

Ktoś kojarzy co to za ikona w #xiaomi?
Pojawia się czasami po odblokowaniu telefonu po dłuższym nieużywaniu, ale nie zawsze.

Pytam, bo wkurza trochę, że wyświetla się przez 2 sekundy i dopiero wtedy pojawia się pulpit. Nie wiadomo po co ten loading screen. To jakaś apka?

Nie mam zainstalowanego centrum informacji, ani żadnego zewnętrznego launchera. Cały telefon też zdebloatowany i pousuwałem przez adb absolutnie wszystko co zbędne do pracy telefonu by był tak szybki jak to możliwe i nie zużywał niepotrzebnie zasobów

#telefony
Tytanowy_Lucjan - Ktoś kojarzy co to za ikona w #xiaomi? 
Pojawia się czasami po odbl...

źródło: 1000055514

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
był tak szybki jak to możliwe i nie zużywał niepotrzebnie zasobów


@Tytanowy_Lucjan:
Podziwiam, że Ci się chce, szczególnie biorąc pod uwagę, że dzisiejsze telefony są niejednokrotnie szybsze od dwuletniego, czy nawet nowego laptopa i są kilkukrotnie za szybkie do "normalnego używania" a lagi biorą się nie z braku pamięci, czy mocy obliczeniowej tylko opóźnień sieci.
smk666 - >był tak szybki jak to możliwe i nie zużywał niepotrzebnie zasobów

@Tytanow...

źródło: 162958383b762d1comment_zJsUEh5Yc5OZ

Pobierz
  • Odpowiedz
@smk666 Żadne tu miejsce do podziwu. Debloat trwa 5-10 minut i polega na zaznaczeniu wszystkich chińskich śmieci typu apki mi pay, cloud, galerie ichnie, odtwarzacze, fabryczny yt itd. Wszystko czego nie da się usunąć z poziomu telefonu, bo to zwyczajnie zablokowali (jak np. chrome czy yt - można tylko wyłączać albo przywrócić wersję fabryczną).

Nie powiesz mi chyba, że te kilkanaście śmieciowych apek nie robi narzutu na zużycie zasobów i baterii. A
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Oczywiście, że ma ale jak telefon #!$%@? a pod koniec dnia ma 40% baterii to już mi się po prostu nie chce. To nie 2013 rok, kiedy na kitkacie walczyło się o każdy procent baterii i każdy kilobajt RAMu.

A może to ja po prostu się zestarzałem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@smk666 Mi też już się nie chce. Oduczyłem się wygrywania romów, bycia early adopterem Windowsów czy darmowym betatesterem innych apek. Tutaj akurat czyszczenie jest łatwe i szybkie, więc grzechem jest nie skorzystać, a fajnie jest mieć telefon bez tych wszystkich śmieciowych apek, których nigdy nie użyjesz.

Swoim własnym użytkownikom też tnę obrazy do minimum i wywalam wszytko co zbędne tak, że zostaje im office, przeglądarka, kalkulator i apka do zdalnych połączeń. Tutaj
  • Odpowiedz