Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #bekazpisu #bekazprawakow #heheszki #polska

A co najlepsze to nie będzie żadnych stref wolnych od krzyża. Jeśli ktoś ma taką fantazję to może przyjść do urzędu z krzyżem, gwiazdą Dawida czy tam półksiężycem i nic mu się nie stanie. Chodzi tylko o ściągnięcie symboli religijnych w urzędach, bo państwo polskie jest świeckie w odróżnieniu od takiej Arabii Saudyjskiej. Ale urzędnicy, na zaproszenie, mogą brać udział w obchodach religijnych, jeżeli tylko taka będzie ich wola (σ ͜ʖσ) #polityka
Kempes - #bekazkatoli #bekazpisu #bekazprawakow #heheszki #polska

A co najlepsze to ...

źródło: temp_file6580974444226623326

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arysto2011 Pamiętaj iść do spowiedzi, bo manipulacja to grzech. I nie popełniaj tego grzechu świadomie więcej, bo to już grzech ciężki jest wtedy i bozia się bardzo wtedy gniewa (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Symbol, jak symbol. Nie jest to co prawda symbol religijny per se (mam w tej kwestii moje własne zdanie) i wolności konstytucyjne go nie obejmują, ale ja uważam, że skoro KAŻDY pogląd ma prawo istnieć w przestrzeni publicznej, to każdy (o ile nie łamie prawa).


@arysto2011: ale zauważ że jakbyś chciał powiesić jakieś symbole w moim domu, to mogę ci tego zabronić. nie zabraniam ci wiary, lub poglądów. trzaskowski jako prezydent
  • Odpowiedz
@Bujak: Zauważ, że Trzaskowski to pracownik, który dostał biuro od mieszkańców Warszawy. To nie jest jego własność. On tam tylko pracuje.

rzaskowski jako prezydent miasta odpowiada za budynek magistratu i może wprowadzić taki zakaz.


Nie może. Mówi o tym Art 53 punkt 5 Konstytucji.

5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub
  • Odpowiedz
@Bujak: Dlaczego uważasz, że niszczeni mojej własności to forma ekspresji religijnej? Drzwi do mojego domu są moje. Jeżeli niszczysz cudzą własność, to łamiesz prawo.

PS
Nie pisz co wychodzi Ci według mojej interpretacji. Zapytaj mnie. Ja nie wciskam Ci słów i nie tworzę chochoła.
  • Odpowiedz
@arysto2011:

Dlaczego uważasz, że niszczeni mojej własności to forma ekspresji religijnej?


nie niszczę, przecież drzwi spełniają swoją funkcję. tak uzewnętrzniłem swoją religię, bo dostałem objawienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drzwi do mojego domu są moje.


ale ściany pokojów w urzędzie nie są urzędników
  • Odpowiedz
@Bujak:

nie niszczę, przecież drzwi spełniają swoją funkcję.

Już nie spełniają. Częścią funkcjonalności moich drzwi jest ich wygląd. Są to moje drzwi, podobnie jak ściana w pokoju stołowym i telewizor. To ja decyduję jak mają się zamykać, otwierać i wyglądać. Nie masz prawa ingerować w ich wygląd, integralność. Moim zdaniem drzwi to nietrafiona analogia.

Próbujesz znaleźć jakiś dziwny wyjątek, który sprawi, że Trzaskowski stanie się królem Warszawy i będzie miał autorytarny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arysto2011 I znowu cytujesz tylko wygodne tobie fragment Konstytucji RP. Jesteś patologicznym manipulantem, który dla obrony swojej religii zrobi każdą niegodziwość. Jesteś pozbawiony skrupułów i wyrzutów sumienia, bo twój bóg ciebie rozgrzeszy, bo przecież działasz na jego chwałę. Wstydź się biedny talibie katolicki.
Kończę z tobą dyskusje, bo rozmowa z tobą jest na zasadzie "gadaj z dupą to cię osra".
  • Odpowiedz
@arysto2011:

Próbujesz znaleźć jakiś dziwny wyjątek, który sprawi, że Trzaskowski stanie się królem Warszawy i będzie miał autorytarny wpływ na ludzi tam pracujących?


nie

Są częścią wspólną, o która już pytałeś/łaś(?). I już mówiłem. W części wspólnej każdy ma identyczne prawa. Moje drzwi są TYLKO MOJE.


no nie do końca są częścią wspólną. budynki urzędu miasta należą do jednostki administracyjnej, którą kieruje teraz trzaskowski. a uzewnętrznianie religijne nie polega na tym
  • Odpowiedz