Wpis z mikrobloga

Panorama Racławicka we #wroclaw jest niesamowitym dziełem artystyczno-historycznym. Pamiętam, jak za gówniaka w II połowie lat 80ych mieliśmy wycieczkę szkolną do tego nowo otwartego obiektu, który wywarł wtedy na mnie ogromne wrażenie. Wczoraj odwiedziłem, wraz z rodziną, ponownie to wspaniałe miejsce. Córka zaniemówiła na widok obrazu, jego wielkości, sposobu prezentacji. To cudowne dzieło powinien zobaczyć każdy Polak. Przyjechaliśmy z trójmiasta, gdzie niewiele osób ma chyba w ogole świadamość istnienia panoramy. Będę musiał podziałać na rzecz wycieczki szkolnej.
#edukacja #historia
ulan_mazowiecki - Panorama Racławicka we #wroclaw jest niesamowitym dziełem artystycz...

źródło: IMG_20240514_165622646_HDR-1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
. Pamiętam, jak za gówniaka w II połowie lat 80ych mieliśmy wycieczkę szkolną do tego nowo otwartego obiektu


@ulan_mazowiecki: w latach osiemdziesiątych to wrażenie na gówniakach robiły spodnie jeansowe, czy telewizja satelitarna.

Dzisiaj statyczny obraz z narratorem z taśmy już niekoniecznie
  • Odpowiedz
Warto poczytać o Sztuce. Inicjatorze namalowania tego obrazu. Facet cierpiał na mocną manie wielkości, ciekawy przypadek psychologiczny.
Z panoramą to były też numery. Została odnowiona i wystawiona pod naciskiem społecznym. A były plany jej pocięcia. Miał czekać ją los Panoramy Siedmiogrodzkiej. Dopiero tam. festiwal Solidarności w 1980 r. spowodował, że wzięto się za prace budowlane i konserwatorskie.
  • Odpowiedz