Wpis z mikrobloga

Tak sobie przeglądam oferty pracy i widzę sporo typu SAP Consultant za bajońskie pieniądze, tyle że każde ogłoszenie wymaga doświadczenia kilku lat. Gdzie je zdobyć zatem, skoro nie ma ogłoszeń na juniora czy staż w tej dziedzinie?
#korposwiat #pracait
  • 6
  • Odpowiedz
@comanchee: w korpo. czasami niektórzy będąc w środku się przebranzowiaja.
SAP ma tez jakieś moduły ZTCW i można znać 1/2 moduły a innych nie.

moze mnie ktoś poprawi..
  • Odpowiedz
@elena-mary: bo samo klikanie w transakcjach w ogole nijak ma się do tego, co robi konsultant.. może pomóc w niektorych sytuacjach ale to nie jest czynnik który by wpływał na to, czy zatrudnią daną osobę
@comanchee owe sumy są spowodowane też tym, że zwłaszcza pre-covid taki konsultant to domu nie widział, bo cały czas onsite u klienta. Covid trochę rozluźnił atmosfere ale nadal jeżdżą - jak robiliśmy projekt ostatnio to SAPowcy
  • Odpowiedz
@comanchee tak, jest duży popyt teraz na SAPowców. Są studia podyplomowe w tym kierunku, juniorzy też są zatrudniani. Teraz natomiast jest największe zapotrzebowanie na ludzi z SAP i niemieckim i tacy są baaaaardzo cenieni.
  • Odpowiedz
@elena-mary: no jest, ale 3 lata klikania nic mu nie da np względem studenta IT i tego drugiego wezmą prędzej. Po prostu biorą najczęściej ludzi po studiach kierunkowych lub z doświadczeniem jako konsultant SAP. W sumie SAP nie zachłysnął się aż tak jak reszta IT gdzie Mietek glazurnik jak zapragnął programować to po bootcampie mógł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz