Wpis z mikrobloga

Miałem dziś okazję użyć okularów VR - świetna sprawa (noszę okulary).
Dzieciaki też twierdzą, że było super.

I teraz pytanko, jak kupię zestaw VR ze steam (najwygodniej) to będzie on działać tylko ze steam (w przyszłości pewnie pojawi się konsola PS/XBOX czy co tam jest teraz do wyboru)?
Rzuci ktoś linkiem do zapoznania się (jakiaś minimalna wiedza, którą trzeba mieć aby to ogarnąć) - w sumie chciałbym aby dzieciaki pomachały mieczami jak w beat sabre, ale nie czaje jak to działa. Osobny zestaw pod steam / osobny pod konsole?

#vr #steamvr #ps5 #xbox

Propozycja co kupić a czego unikać też mile widziana.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mccloud: chyba najrozsądniejszym wyborem jest zakup Meta Quest 3 - #quest3 . Są one stand alone (nie potrzebują PC-ta ani konsoli), ale działają też z PCVR (w tym ze Steamem). Ewentualnie sporo taniej #quest2
PS5 działa tylko z PSVR2, Xbox nie działa z żadnym VR.
  • Odpowiedz
  • 1
@mccloud moim zdaniem najlepszą opcją jest wybór questa 3, bo zagrasz na nim bezprzewodowo w gry z PCVR (czyli np. Steam, ale wymaga to mocnego komputera), a także w trybie samodzielnym, czyli bezpośrednio na goglach, bez używania komputera.

Gogle od konsoli będą działać tylko z daną konsolą.

Gogle od valve są spoko, ale nie są bezprzewodowe no i wymagają grania w pokoju w którym masz rozstawione tzw. Latarnie, czyli czujniki.

Quest
  • Odpowiedz
@mccloud niestety nie ma aktualnie takich googli aby działały z pc i konsolą. Większość działa tylko z pc.

Ps5 ma swoje dedykowane gogle które działają aktualnie tylko z tą konsolą ale tam gier jest dość mało, sony jednak ma wypuścić aktualizację pozwalające je podłączyć pod pc.

Z xboxem jest sprawa prosta nie ma wogóle obsługi vr.
  • Odpowiedz
@mccloud: Steam index - działa tylko z PC, gry nie muszą być ze steama. Drogi zestaw, kable przeszkadzające w grze, najprawdopodobniej Valve pracuje nad następcą

Oculus Quest 3 - ma tryb standalone, grasz bezpośrednio na goglach lub podłączasz do PC i grasz w gry ze steama albo z innych źródeł. Bez kabli w trybie standalone, w połączeniu z PC to jak wolisz albo połączenie kablem albo przez wi-fi (działa bardzo dobrze, zero opóźnień)

Oprócz Questa jest jeszcze ich najbliższy konkurent Pico, ale osobiście brałbym
  • Odpowiedz
  • 0
@Andr3v: @qball @Medonix @Areooo51

Wielkie dzięki Mirki.
Teraz czaje. Oculus3 + PC (będe mógł chłopakom odpalić jakąś gierke ze steam). I ew. w porzyszłości jak zaczną marudzić na konsole to PSX (bo nie wiem którą wersję zdążą odpalić).

Byłem dzisiaj w muzem i tam mieli właśnie zestaw googli i siedząc sobie w fotelu można było sobie oglądać "prezentacje" - więc pewnie to był oculus. Mega to wygodne.
  • Odpowiedz
@mccloud: do q3 zamówisz na ali magnetyczne szkła, dla dzieci wez zerówki a dla siebie z Twoia wada wzroku. Q3 mają bardzo delikatne soczewki i je zarysujesz okularami, czyszczenie ich też jest upierdliwe. Nawet jeśli nie używasz okularów warto mieć zerówki jako warstwa ochronna. No i q3 zamawiaj ze strony mety, dużo taniej niż na allegro czy w marketach elektro
  • Odpowiedz
@mccloud: Jak zdecydujesz sie na Quest 3, to można przed pierwszym uruchomieniem wykorzystac reflinka i dostaniesz $30 na zakupy aplikacji, sporo mirków swoje linki podaje, ja z resztą tez mam
  • Odpowiedz
@mccloud:
Cena do jakości? Quest 2 bo wyłapiesz je na promocjach za około 1000zł. Używane już za 700zł na OLX.
Jakość do możliwości? Quest 3, kosztują około 2400zł w oficjalnym sklepie, bywały za 1900zł na promocji.

Można grać w gry PC bezprzewodowo albo bez PC w gry które się odpalają na samych goglach (w środku jest system Android).
  • Odpowiedz