Wpis z mikrobloga

Z nudów sprawdzam sobie NAV losowych mutual fundow które są w topce tego roku jesli chodzi o zyski i jak rozszerzam wykres na all time to jestem w ciezki szoku, bo bardzo duzo z nich pląta się w okolicach bycia na zero i żaden poki co nie zrobił większych wzrostów niz SP500 a sprawdziłem ze 20 XDD

Czaicie, potężni trejderzy zarabiający miliony, a wystarczyłoby żeby za całość kapitalu od amerykanskich Januszy kupili ETFa i sprzedawali jako Mutual Fund XD juz nie mówię że Janusze zamiast kupować szery jakiegoś GMO mogliby sobie kupić ETFa na sp500 i pokonaliby 90% trejderów. To jest jakas symulacja.
#gielda #ekonomia #finanse #kryptowaluty
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maggotbrain15: nie no jak, przecież kasują bonusy z zysków, akurat hedge fundy to graja dla zysków, to bardziej o giełdzie mówisz ze dla prowizji. Czytam więcej i dowiedziałem się właśnie ze Michael Burry wszedl w te spółkę co już samo w sobie mówi mi ze mój bet glupi być mie może ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maggotbrain15: jeszcze nie wszedłem także beta nie mam wiec proszę się nie śmiać że inwestor z excela. Generalnie to filtrowalem sobie spółki które mają ponad 20% akcji szortowanych, czyli bardzo dużo i z tego próbowałem wybrać najsensowniejsze. Ale to jest droga przez mękę i nie chce pisac bzdur poki co bo zaraz sie okaze ze cos zle spraedzilem. Napisze kiedyś jakiegoś posta jak się dowiem na tyle że faktycznie uznam
  • Odpowiedz