Wpis z mikrobloga

Mimo że zarabiam średnio 8,5k na łapę to i tak czuję się biedny. Mam znajomych, którzy przychód na osobę mają znacznie niższy ode mnie, ale z kolei mają domy ze spadku i sprawny samochód.

Ja nie posiadam żadnych własności tego typu. Więc co z tego, że miesięcznie spoko zarabiam jak szybciej niż nieruchomości to dorobię się garba. A jednak nieruchomość dawałaby mi spokój, nie musiałbym już tak gonić za pieniądzem. Eh, jak żyć... #zalesie #korposwiat #pracbaza #pieniadze
  • 9
  • Odpowiedz
@stuparevic: Nie każdy musi mieć nieruchomość w mieście wojewódzkim. Poza nimi nieruchomości są w znacznie atrakcyjniejszych cenach i tam Cię na nie stać.
  • Odpowiedz
zarabiam średnio 8,5k na łapę to i tak czuję się biedny


@stuparevic: Bogactwo to jedno, a zarobki drugie. Bogactwa dorabiasz się pokoleniami, a nie zarobkami poniżej 10k zł.
  • Odpowiedz
@stuparevic: No wiadomo. Wy tu wszyscy zarabiacie 8,5K w górę w tych waszych korporacjach( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydawaj rozsądnie z planem na przyszłość. Jak dorobisz się żony i dzieci to już wogóle gówno odłożysz przez długie lata.
  • Odpowiedz
@stuparevic: zdradzę Ci sekret- żeby szybko budować oszczędności trzeba wydawać mniej niż się zarabia. Zrób sobie na próbę miesiąc wyrzeczeń- żadnego żarcia na mieście, żadnych nieprzemyślanych zakupów, żadne rozwalania kasy, ograniczenie zachcianek do minimum. Nie wiem jak wyglądają Twoje codzienne wydatki, ale ja przy zarobkach 8,5k na łapę byłbym w stanie odłożyć około 5-6k miesięcznie. Co daje 60-72k rocznie. Taką kasę zawsze przerzucam między 2-3 bankami, gdzie na lokatach/kontach oszczędnościowych jest
  • Odpowiedz