Wpis z mikrobloga

Oddajecie samochód do wymiany oleju i filtra, czy robicie sami? W renomowanym serwisie są niechętni, by zrobić mi to przy okazji, więc się zacząłem zastanawiać, czy samemu nie zrobić. Mam żabę, kobyłki, klucz dynamometryczny, brakuje tylko pojemnika na zużyty olej.

#samochody
Tja88 - Oddajecie samochód do wymiany oleju i filtra, czy robicie sami? W renomowanym...

źródło: wymiana-oleju-samochodowego

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tja88: oczywiście ze oddaje, mam miejsce parkingowe na hali garażowej. Poza tym co 8-10kk mój tuner oglada całe auto, sprawdza zawieszenie hamulce, serwo bo w e39 różnie z nim bywa, podpina kompa, ładuje akumulator prostownikiem
  • Odpowiedz
brakuje tylko pojemnika na zużyty olej


@Tja88: jbc to mam na sprzedaż na olx taki, 10L ładny z korkami do wlewania i wylewania, że się wsuwa pod auto i zlewa do niego
  • Odpowiedz
@Tja88: jak dobre to do ASO, choćby po to by mieć historię.
Jak już gorsze to do lokalnego mechanika specjalizującego się w wymianie oleju. 5 minut i olej wymieniony. No i zużyty olej leci w odpowiednie miejsce a nie do śmietnika.
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: Też mam miejsce na parkingu podziemnym, ale wymieniałbym pod firmą. Samochód jest aktualnie w serwisie, ale sugerują, żebym po naprawie trochę nim pojeździł i dopiero myślał o kolejnych rzeczach. I chyba pojeżdżę, ale olej z filtrem wymienię samodzielnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@niegwynebleid: W tym rzecz, że samochód jest teraz w serwisie podpiętym do sieci serwisowej producenta, ale nie chcą wymienić tego oleju. Naciskać nie będę, żeby nie wyjść na upierdliwego klienta. W firmie mamy podobne zlewki, które utylizujemy, więc zużyty olej dolałbym do nich.
  • Odpowiedz
@Tja88: Wymieniam sam bo lubię to robić, a auto też nie jest jakieś nowe (2005). Przy okazji samemu robię wtedy ogólne oględziny samochodu i mniej więcej wiem w jakim jest stanie. Ma to też taką zaletę że robię to sobie kiedy chcę w jakiś dzień wolny zamiast umawiać się specjalnie w tygodniu albo liczyć na to, że jakiś warsztat przyjmie mnie z ulicy.

Ale myślę, że jakbym miał jakieś nowsze/lepsze
  • Odpowiedz