Wpis z mikrobloga

Mamy nowy rekord w wytwarzaniu energii przez OZE. Dzisiaj system energetyczny odebrał w szczycie ponad 11 GWh z paneli fotowoltaicznych. Przyjmując ok. 18 GW mocy instalacyjnej, oznacza to ponad 62% sprawność. To także o 40% więcej niż wytwarzać będą 2 planowane elektrownie jądrowe.
Źródło:
https://twitter.com/OGMCOM/status/1790351058260164885
#energetyka #oze #gospodarka #ciekawostki
BlogoslawionyTwarozyc - Mamy nowy rekord w wytwarzaniu energii przez OZE. Dzisiaj sys...

źródło: GNiXucaXcAANRMj

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Zrobienie jednego wielkiego UPS zaraz za głównym bezpiecznikiem, a przed instalacją PV I domową.

@PfefferWerfer: Jak to opatentujesz to bedziesz bogaty - polecam opracowac technologie poki nikt inny jej nie opracowal. Ciekawe dlaczego.

No to stawiaj kolejne, są na to pieniądze.

To czemu sie nie stawiaja? Moja to wina?

Ale to do kogo pretensje? W Polsce jest kilka milionów samochodów i ich wymiana potrwa z 20 lat. To za mało czasu
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Widziales kiedys 80 slupkow ladowania na jednym osiedlu? A i... teraz duzo rodzin ma po 2-3 auta. Pokaz mi osiedlowy parking ktory pomiesci te 80slupow i reszte aut

Skoro mieści auta to o zmieści slupki xD

@PfefferWerfer odpuść, ostatnio próbowałem mu wytłumaczyć, bo nie ogarniał że w nocy ni ma szczytu zapotrzebowania. Jak widać bezskutecznie
  • Odpowiedz
Skoro mieści auta to o zmieści slupki xD

@PiotrFr: Tak... Tylko ze nie miesci nawet aut. Duza czesc tych aut parkuje w garazach badz na parkingach. Bo osiedla byly projektowane 60 lat temu jak bylo jedno auto na wiezowiec - a teraz sa conajmniej 2 auta na mieszkanie - czaisz roznice?

A i co do przekomarania sie - ladowanie w nocy ma sens. Tak prawie. Juz sie nie przyznal jak zostal
  • Odpowiedz
Ok, w takim razie nic się nie da zrobić. Elektryfikacja odwołana.

@PfefferWerfer: No nie da sie zrobic na juz. Da sie zrobic ale powoli. Wolniej niz ekooszolomy se wymyslili. Taka drobna roznica.
I nie dopierdzielajac na poczatku aut - na poczatku trza zrobic sieci. To jest proste jak konstrukcja cepa. Przedszkolk by zrozumial a wy dalej tego nie ogarniacie. Zal mi was.
Ale moze jestem zbyt surowy. Ja "troche" wiem co
  • Odpowiedz
No nie da sie zrobic na juz. Da sie zrobic ale powoli

@gorzki99: To rób powoli, ale rób cokolwiek.

Wolniej niz ekooszolomy se wymyslili. Taka drobna roznica.

@gorzki99: Czyli jak? Ile lat potrzebujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo się zaraz okaże że kilkadziesiąt lat ci będzie mało.

nie dopierdzielajac na poczatku aut - na poczatku trza zrobic sieci.

@gorzki99: Polak nic nie zrobi dopóki się
  • Odpowiedz
Poczytaj o wylaczaniu.

@gorzki99: serio założyłeś, że ja o tym nie wiem? Przecież dlatego Zielony Ład zakłada tworzenie instalacji do produkcji wodoru, żeby takich sytuacji nie było, a Polska dostaje kasę ze sprzedaży zezwoleń emisyjnych, żeby m.in. zmodernizować sieć energetyczną. Do tej pory zarobiliśmy ok. 100 miliardów na emisji CO2. Zapytaj rządu, zwłaszcza poprzedniego, który był największym beneficjentem wypłat z tytułu ETS, dlaczego program modernizacji sieci jest w powijakach.

To to
  • Odpowiedz
@gorzki99:

nie dopierdzielajac na poczatku aut - na poczatku trza zrobic sieci.

Tak jak zbudować EJ? xD

To jest proste jak konstrukcja cepa. Przedszkolk by zrozumial a wy dalej tego nie ogarniacie. Zal mi was.

Zarządca sieci w Stanach #!$%@? się zna, RTE i EDF też się #!$%@? znają, wszystkie raporty #!$%@? warte a wszyscy dookoła głupi.
Minimum przyzwoitości to zastanowić się, że może to jednak nie wszyscy naokoło są głupi
  • Odpowiedz
@ @BlogoslawionyTwarozyc śmiem twierdzić że produkcja jest jeszcze większa.
To co na wykresie to dotyczy tylko tego prądu który przyjęła sieć. W sieci jest coraz więcej magazynów energii więc rano zwykle się doładowują . Więc rano powinno być więcej mocy na wykresie.
Sprzedawcy energii nie wiedzą ile energii poszło na autokonsumpcje więc te wykresy na pewno nie są dokładne.
  • Odpowiedz
i po co komu ten prąd o tej godzinie?

@LM317K: od piątej rano mamy wzrost zużycia, który szczyt osiąga ok. 8 i utrzymuje się z niewielkimi wahaniami do 21, a następnie spada. Po 9 zaczynają się wahania ok. 5% w dół, a po 18 ok. 5% w górę (ludzie odpalają pralki, zmywarki, telewizory, etc.). Czyli jak najbardziej ten prąd jest potrzebny o tej godzinie, bo zużywamy go na tyle dużo w
  • Odpowiedz
To rób powoli, ale rób cokolwiek.

@PfefferWerfer: OK nie ma problemu. Ile ostatnio widziales modernizowanych sieci energetycznych? Bo ja 0. A to juz jest nieco zbyt powoli :P

Za to aut i ladowarek widze coraz wiecej.
Staram sie wytlumaczyc ze to od dupy strony kolejnosc ale jak grochem o sciane.

Ile razy mam przytaczac przyklad krajow ktore wylaczaja zdalnie ladowarki i jest akaz ladowania w okreslonych godzinach? Chyba z 3 razy
  • Odpowiedz