Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: To prawda, znam gościa co chodził na siłownię a i tak dostał raka. Inny regularnie biegał, był mega wysportowany i wszystkie laski na niego leciały, od którejś się zaraził opryszczką.

Sport w ogóle jest niezdrowy. Urazy, kontuzje, podwyższone tętno, obciążone stawy, osłabiona odporność w wyniku zmęczenia.
  • Odpowiedz
@pieknylowca: no ciężko tu się nie zgodzić połowicznie, sport może prowadzić do wielu chorób, choć raczej chodzi o ten zawodowy. No i sport zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, ale nie zapobiega całkowicie ich wystąpieniu.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: ja kiedyś jechałem na rowerze, zobaczyłem jak dzieciaki skaczą na hopce i też spróbowałem i złamałem stope xD

gdybym siedział w domu i #!$%@?ł big maca to by nic się nie stało
  • Odpowiedz
@maad: To zdanie z obrazka jest według Ciebie prawdziwe? To jest zbyt ogólne stwierdzenie, które czasem jest prawdziwe a czasem nieprawdziwe. To tak jakby napisać, że przegląd techniczny pojazdu nie chroni przed wypadkiem. No nie przed każdym, nie zawsze, ale czasem tak, oraz warto go robić nie tylko po to aby uniknąć wypadku.

Czy aktywność fizyczna chroni przed AIDS? No nie. Czy chroni przed przeziębieniem? Być może, w pewnym stopniu u
  • Odpowiedz
ale możesz też być bardzo aktywny i mieć nadciśnienie z innych powodów, albo mieć niedowagę


@Mirkosoft: No właśnie dlatego pytam, co w tym fajnego czy kontrowersyjnego czy w ogóle co op miał na myśli. Jest od więcej jednostek chorobowych które nie zależą od aktywności fizycznej niż tych przed którymi można się uchronić codziennie ćwicząc

nie tłumacz bo i tak nie zrozumie


@mazut_kluczowy: Turlaj dropsa stulejarzu
  • Odpowiedz
Jest od więcej jednostek chorobowych które nie zależą od aktywności fizycznej niż tych przed którymi można się uchronić codziennie ćwicząc


@maad: Skąd wiesz? A nawet jeśli to co z tego?
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Piszemy o tym samym ale innym słownictwem. Logicznie zdanie jest prawdziwe, to że bez sensu sformułowane nie znaczy że nie da się go sklasyfikować
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Sport a aktywność fizyczna to coś zupełnie innego. Sport oznacza zaangażowanie, determinacje, przełamywanie własnych granic, potencjalnie współzawodnictwo. Owszem to ma swoje negatywne efekty.
Aktywność fizyczna jednak to coś innego, to spacery, rekreacyjna jazda na rowerze, lekki trening, rekreacyjne pływanie. To rezygnacja z siedzącego trybu życia.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Kurde, serio nie wyczułem. polecam używać emotek, bo choć w naszych głowach dana wypowiedź brzmi ironicznie i gdybyśmy wypowiadali te słowa to barwą głosu czy mimiką twarzy nadalibyśmy jej ironiczny wydźwięk to suchy tekst nie zawsze oddaje ironiczny wydźwięk.
  • Odpowiedz