Wpis z mikrobloga

@GdzieJestBanan: Wszystko zależy od tego gdzie łowisz. Na rzekach czy zbiornikach gdzie masz sporo niskich drzew przy brzegu krótki kij będzie lepszy, z kolei na zaporówkach z prostą linią brzegową długi lepiej się przyda. Ja osobiście używam 3 m kija i takim mi się najlepiej łowi. Łowię głównie na zbiorniku zaporowym właśnie, gdzie trzeba daleko machnąć, a łódki nie mam. Co do kija, nie znam sprzętu od SG, poza gumami,
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: sam mam spining na szczupaki i okonie 208 cm, ciężar wyrzutu 3 - 15 g i najdalej, najwygodniej rzucam małymi przynętami o wadze 10g. Czymś cięższym rzucę może 5 metrów dalej więc czy rzucę 35m czy 40m to nie robi mi dużej różnicy bo i tak przy takich rzutach wystraszę ryby w trzcinach pluskiem przynęty. No i wtedy mocno brakuje precyzji. Mam też kijek 275 cm o ciężarze wyrzutu
  • Odpowiedz
@aarahon: Zobaczymy, wziąłem sobie na próbę Mikado 280cm,10-28. Niby podobne CW, co ten Robinson, którego mam, ale jest znacznie dłuższa, inaczej się zachowuje, zupełnie inaczej leży też w dłoni. Będę miał porównanie, w którą stronę chcę iść. Muszę jeszcze jakąś okoniówkę dokupić, ale to już inny temat xD
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: no to ja mam mikado bixlite fast spin 208 i podoba mi się. Małych okonków bardzo nie czujesz a szczupaka 40 cm to przez przelotki można przeciągnąć. Okonia 20 cm można bez podbieraka wyciągać i czuć że kij ma zapas. Jak teraz na wodę patrzę to aż żałuję że nastawiłem się dziś na grunt zamiast na spining.
  • Odpowiedz
@aarahon: No ja przeważnie na grunt łowię i coś próbowałem spinningować w zeszłym sezonie. W tym nastawiam się bardziej na spinning, ale podchodzę już do tego bardziej poważnie, bo wcześniejsze próby nie były ani jakoś bardzo udane, ani się nie przykładałem (ot, wędka, stalka, jakaś guma i do wody).
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: no ja łowie w ogóle od tego roku, wcześniej nie miałem w ogóle doczynienia z wędkarstwem. Jako że do wszelkich swoich hobby podchodzę na poważnie to mam już 7 wędek i ze szwagrem rozważamy zakup kajaka wędkarskiego bądź łódki. Kurcze, owady chodzą nad taflą a że pyli jakieś drzewo to jest sporo paprochów na powierzchni i kocioł się robi bo za drobnicą okonki i szczupaki wyszły na żer. A
  • Odpowiedz