Wpis z mikrobloga

Jak myślicie czemu #szmydt mógł wyjechać z Polski?

Myślicie, ze od lat był agentem, dostawał kasę od Rosjan/Białorusinów i ktoś mu się dorwał do dupy i dlatego mógł chcieć #!$%@?ć?
Zastanawiam się nad tym, bo co jak co, no ale #!$%@? tamte kierunki? Przecież to jest w chuk niebezpieczne posunięcie, zaraz słuch o nim zaginie

Czy osoba, która od lat zarabia godne pieniądze, naprawdę skusiła by się na taki żywot?

#polityka #kanalzero #pytanie #rosja #bialorus #wojna
Yakooo - Jak myślicie czemu #szmydt mógł wyjechać z Polski?

Myślicie, ze od lat był ...

źródło: z30954231IH,Tomasz-Szmydt

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 14
IMHO, był ruskim agentem od zawsze. Zakładam, że w związku z wojną oraz większą obecnością wojsk USA, amerykanie nieco ruszyli tyłki i powoli ich kontrwywiad dobiera się do "naszych", czyli ruskich agentów. W ramach współpracy pewnie dali cynk naszym służbom, skąd to wyciekło. W tej sytuacji kgb ściągnęło swojego człowieka, robiąc jeszcze akcję propagandową na odchodne.

Jeśli teoria jest prawdziwa, to mój zdaniem nic mu nie zrobią nas Białorusi, jest bezpieczny bo
  • Odpowiedz
@Yakooo zaczęło mu się palić koło dupy, kolegów już nie ma u władzy, więc nikt nie ukręci łba sprawie, a z tym co by wyszło byłby skończony, nawet jakby dostał jakimś cudem zawiasy, to jako prawnik już nie mógłby nigdzie pracować (niekaralność + nieskazitelny charakter) dlatego nie mając już nic do stracenia uciekł na Białoruś prosząc o azyl.
  • Odpowiedz
  • 3
@kwanty: żone miał bodajże do 2k18 - i z tego co widziałem, to nawet w związku zdradzał i zostawiał (żone / córki) - #!$%@? wie ile w tym prawdy, tbh
  • Odpowiedz
@kwanty: od zawsze to moje oczywiście uproszczenie, w sensie nie od kilku, a raczej od minimum 20 lat.

Nie wnikałem w jego bio, ale posiadanie rodziny nie utrudnia "pracy", a raczej ułatwia;)
  • Odpowiedz
Nieźle był schowany - żona, dzieci?

@kwanty: A co w tym dziwnego? John Anthony Walker szpiegował przez 17 lat, zaangażował w to nawet swoją rodzinę, ale w końcu wpadł przez żonę której nie płacił alimentów.
  • Odpowiedz
A co w tym dziwnego?

@Viscop: No ja wiem, że żona a zwłaszcza dzieci to jest dobra przykrywka i dlatego jestem zdziwiony jak dobrze był schowany.
  • Odpowiedz
@galicjanin: e tam, jakieś tam 3 rzędne afery to nie powód aby zmykać na Białoruś, zwłaszcza że był niemal świadkiem koronnym XD. Jeszcze bym uwierzył, że to był powód jakby zwiał do Ameryki Południowej, Izraela etc. W każdym bądź razie tam gdzie nie łatwo byłoby go prawnie ścigać, a zwiał tam gdzie nie łatwo ścigać szpiegów. Poza tym po co ta propaganda, jakoś Snowden nie musiał świecić głupimi tezami u głównych
  • Odpowiedz
@Yakooo: po prostu był ruskim agentem i dostał cynk że ma służby na ogonie więc uciekł zanim by go wsadzili do pierdelka albo by go odwiedził seryjny samobójca
  • Odpowiedz
@Yakooo: @nth4

Może po prostu coś mu się przestawiło w bani. Ostre schizy mogą pojawić się w różnym wieku. Taki Kolonko przecież przez lata funkcjonował normalnie i dopiero parę lat temu zaczął odlatywać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mial85 i uważasz, że ucieczka na Białoruś to bezpieczniejsza opcja? Bo mi się to w ogóle nie łączy xd

Białoruś i Rosja mają powiedzenie dość popularne. Jeśli zdradził raz, zdradzi kolejny. Tam raczej nie szanują zdrajców.
  • Odpowiedz
@nth4:

Tylko pytanie po co sędzia miałby być agentem Białorusi albo Rosji w dzisiejszych czasach. Ani on nie miałby z tego większych korzyści ani tym ruskim za bardzo nie miałby jak się przysłużyć (taki sędzia niby ma jakąś władzę, ale jednak mocno ograniczoną w porównaniu chociażby do polityków czy szefów służb).
  • Odpowiedz
@falden: nie taki znowu niskiego szczebla sędzia. Ale to nawet nie takie ważne, bo szpiegami byli znacznie niżej postawieni ludzie i byli przydatni.
Dodatkowo niezbyt eksponowane, jak twierdzisz, stanowisko nie jest sprzeczne z moją teorią, że to śpioch czy też szpieg od "zawsze" i tak ułożyła się jego kariera. Pewnie kariera nieco wspierana tu i ówdzie przez kolegów z siatki, możliwe że nawet bez jego wiedzy.
  • Odpowiedz