Wpis z mikrobloga

@Grooveer: powinni zamienić na "pamięci żołnierzom armii radzieckiej, którzy swoimi bohaterskimi czynami spowodowali #!$%@? w Polsce przez następne 50 lat"
  • Odpowiedz
  • 6
@Grooveer Tablica upamiętnia poległych żołnierzy radzieckich, a nie ich przywódców. Wiele milionów sowieckich żołnierzy zginęło w walce z Niemcami i zwyczajnie należy im się szacunek za to.

Ich podejście do cywili było często naganne ale trudno im się dziwić, gdy ich siłą wcielano do wojska, na codzień zmagali się ze śmiercią kolegów, brudem, niedożywieniem. W takich warunkach ludzie dziczeją i jakbyś nic nie jadł od kilku dni, to też byś nie
  • Odpowiedz
Gdyby nie Armia Czerwona, to nie byłoby Cię na świecie,

@Dlkvv: A co, Czerwonoarmista zgwałcił jego prababcię? Ruskie w 1939 roku zaatakowali Polskę, zabili kilkaset tysięcy osób pochodzących z elit intelektualnych i narodowych, do tego ponad 2 mln zostało przesiedlonych i wywiezionych. Do dziś trzeba im to wypominać, bo się tego wypierają. ZERO SZACUNKU do ruskiego miru.
  • Odpowiedz
  • 2
@dlugi-gr Dlatego tak jak napisałem, szacunek należy się tylko poległym żołnierzom, a komuchom, czy przywódcom politycznym.

Czy nam się to podoba czy nie, bez sowietów Polska by nie istniała.
  • Odpowiedz
Wiele milionów sowieckich żołnierzy zginęło w walce z Niemcami i zwyczajnie należy im się szacunek za to.

@Dlkvv: xD

mam relacje z pierwszej ręki jak sowieccy "wyzwoliciele" traktowali ludność "wyzwoloną" i nie różnili się niczym od niemieckich zwyrodnialców, a w wielu sferach było nawet gorzej ¯\(ツ)/¯ także na pohybel im
  • Odpowiedz
Czy nam się to podoba czy nie, bez sowietów Polska by nie istniała.

@Dlkvv: Masz mniej niż 35 lat, więc nie pamiętasz PRL i okupacji radzieckiej do 1989 roku. Sam wypędzałem ostatnich ruskich żołnierzy w 1991 roku. Żegnałem ich kamieniami, nie kwiatami.
  • Odpowiedz
@Grooveer:

nie było wyzwolenia tylko przejście na inną okupację

A zatem skoro przez 6 lat(w sumie to mniej niż 5 lat 4 mies., ale uprośćmy równanie) niemieckiej okupacji zginęło 6 milionów Polaków to przez 44 lata okupacji sowieckiej zginęły 44 miliony Polaków.

• Odpowiedz
a co jest przyzwolenie na propagandę rosyjską w Polsce onucku?

@Grooveer: Powiem tak, #!$%@?ć to. Serio, normalni ludzie mają to w dupie i żyją własnym życiem. Dla mnie jakby w Wawie było skrzyżowanie ulic Hitlera, Stalina i Wisłockiej to bym nawet nad tym nie myślał, bo po #!$%@?? Właśnie to zawsze hamowało polaków, zamiast patrzeć w przyszłość i olać gównianą historię, to rozgrzebują takie pierdółki i wkładają w to niepotrzebnie
  • Odpowiedz
A co ma jedno do drugiego? Gdyby nie Armia Czerwona, to skończylibyśmy w krematoriach, zaraz po Żydach.

@Dlkvv: Co Ty piszesz? ( ͡º ͜ʖ͡º) Przecież Sowieci nie wyzwalali Polski żeby ją ochronić, oni walczyli ze swoim wrogiem. Pakt Ribbentrop-Mołotow jasno mówił, ze Polska ma zniknąć z mapy Europy. Większe represje czekały Polaków ze strony Rosjan, niż ze strony Niemców. Niemcy chcieli wykorzystać Polaków jako siłę
  • Odpowiedz
  • 1
@dlugi-gr Bzdura. Zarówno Hitler, jak i Stalin szykowali się na wojnę, stąd pakt Ribbentrop-Mołotow. Niemcy chciały się najpierw rozprawić z Francją i Wlk. Brytanią, a Sowieci woleli ruszyć na Zachód gdy Francja i Niemcy byli wykończeni wzajemną wojną.

Po drugie, Stalin traktował Polaków tak samo, jak wiele innych mniejszości narodowych. My nie jesteśmy pępkiem świata tak jak Ci się wydaje, tylko jednymi z wielu narodów. Stalin chciał szybkiej sowietyzacji kresów i
  • Odpowiedz
Zarówno Hitler, jak i Stalin szykowali się na wojnę, stąd pakt Ribbentrop-Mołotow. Niemcy chciały się najpierw rozprawić z Francją i Wlk. Brytanią,

@Dlkvv: A GDZIE LOGIKA? Czemu w pakcie była zapisana agresja na Polskę, a nie na Francję czy w. Brytanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz