Wpis z mikrobloga

#matura

Mam 41 i chcę powiedzieć, że matura to bzdura. 30% na zaliczenie to nawet sebix zda. I nie idzcie na studia jeśli nie chcecie być inżynierami lub lekarzami. Jak nie macie pomysłu na seibie to zróbcie kurs spawania, malowania, hydrauliki czy innej wykończeniówki, bo z tego będziecie mieć pieniądz. Jest teraz ogromne zapotrzebowanie na te zawody a jak Ukraińcy od nas wyjadą to już w ogóle.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Demoliton_hammer: Z analizą wiersza się zgodzę, ale z ciągami nie do końca. Matematyka nie uczy praktycznych rzeczy, tylko uczy analitycznego i logicznego myślenia a to bardzo przydatna umiejętność. Gdyby zrównać matematykę z codzienną praktyką to skończyłaby się na nauce procentów. Nawet funkcje tryg się nie przydadzą o ile nie jesteś inżynierem. Ba, nawet potęgi Ci sie nie przydadzą.
A analiza wiersza to tylko mącenie w głowach. Niczego nie uczy a
  • Odpowiedz
  • 0
@moniuszki: Nie no, nie powiedziałem, żeby nie zdawać. Lepiej zdać, ale trzeba mieć z tyłu głowy, że ten egzamin jest rodmuchany pod kątem "ważności" i trudności. Powinie Ci się noga na maturze to nic takiego. Najwyzej zdasz za rok a jak Ci się nie będzie chciało podchodzić to nie blokuje Cię to od wyuczenia się dobrze płatnego zawodu.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: studia przydają się jeśli chce się mieć nieograniczony sufit, jako pracownik fizyczny będziesz zarabiał dużo na początku jednak w pewnym momencie trafisz w sufit i więcej nie wyciągniesz, a przy pracach umysłowych takiego sufitu nie ma i to studia dają idealne fundamenty pod takie rzeczy. Podczas studiów możesz nabyć wiele przydatnych znajomości i kontaktów, które potem przydadzą się w życiu. Do tego fizycznie można pracować do 40 roku życia
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Na działce mam sąsiada, który zajmował się budowlanką, kładł płytki itd. Koleś w wieku 60 lat był inwalidą z endoprotezami bioder, zwyrodnieniem kręgosłupa itd. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: a jakieś osiągnięcia życiowe poza osiągnięciem 41 roku życia masz?XD bo wiesz, jeśli w wieku 41 lat nic nie osiągnąłeś to raczej jesteś słabym autorytetem xD
  • Odpowiedz