Wpis z mikrobloga

Niby płaczemy, że do wojewódzkich wyjeżdżają wszyscy młodzi i w powiatach zostaje geriatria i psy szczekające dupami ale w tym roku urzędy pracy płacą 10k za to żeby wyjechali z powiatu xD

Czaicie, urzędy pracy nie wynegocjują lepszych warunków w lokalnych kołchozach, nie znajdą pracy, nie aktywizują młodych tylko zgrywają chłopaków z baraków "i'm gonna pay you 10k to fuck off" xD

Ja nie rozumiem czemu w tym kraju wszystko jest robione od dupy strony.
Serio, dokąd to zmierza? Czy nikt nie prowadzi jakichś symulacji? Przecież to jest jakiś exodus który teraz się jeszcze bardziej nasili.

#nieruchomosci #pracbaza #polska #gospodarka
 • 20
 • Odpowiedz
@tempyluj: ale co mają urzędy pracy do rynku pracy? Przecież one nie mają wpływu na konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw i powstawanie nowych, w szczególności takich, które lepiej płacą pracownikom, bo potrzebują wykwalifikowanych ludzi.
 • Odpowiedz
 • 1
ale co mają urzędy pracy do rynku pracy?


@goferek: no właśnie w obecnej formie niewiele dlatego ta instytucja jest bezsensem aczkolwiek w zakresie swoich kompetencji teoretycznie urzędy pracy mają szerokie możliwości współpracy z gminami i przedsiębiorcami ale łatwiej rzucić 10k i problem znika.
Wydaje mi się, ze dołożenie takiemu bezrobotnemu który podejmie prace w lokalnych kołchozie po 1k miesięcznie przez rok bardziej by pobudziło lokalny rynek niż to, że damy mu
 • Odpowiedz
 • 1
@danio101010: rejestrujesz się jako bezrobotny, składasz wniosek o zasiedlenie, wyjeżdżasz 80km od swojego miejsca zamieszkania i przez poł roku musisz zarabiać przynajmniej minimalna i tyle.
 • Odpowiedz
@tempyluj: obecnie jest tak że jak firma na umowę z UPA, to trzy miesiące płaci UPA, trzy firma. I Janusz nie przedłuża dalej umowy, bo bardziej mu się widzi wziąć na kolejne pół roku następnego z UP.
Ekstra 1k przez rok nic nie zmieni, nawet będzie gorzej bo przecież po roku pracownik nie dostanie podwyżki o 1k od właściciela.
 • Odpowiedz
@tempyluj: dla państwa jest lepiej jeśli ludzi mieszkają w jednym miejscu. Właściwie dla państwa samego w sobie najlepiej by było utworzyć jedno super-miasto na środku polski obok ogromne lotnisko, dworzec kolejowy i jedna autostrada kilkupasmowa do niemiec i tyle. Nie trzeba potem wszystkim zarządzać i masz ludzi w jednym miejscu. W razie co też łatwiej tymi ludźmi zarządzać jak są w jednym miejscu zamiast rozpierzchnięci po całym kraju i wszystkich wiochach.
 • Odpowiedz
 • 0
@karetpoker: no zostały jakieś bary, jedna dyskoteka na którą zjeżdżają wszystkie wsie z okolicy, jakieś małe kino grające starocie, siłowni jest kilka, jest basen i lodowisko, no i tyle, niby spoko ale jak nie masz alternatyw to szybko się nudzi
jakieś knajpy też są
jest też galeria handlowa xD ale nie wiem czy to podchodzi pod rozrywkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
 • 1
masz ludzi w jednym miejscu


@zeszyt-w-kratke: no i ja to rozumiem i jeśli chcemy to osiągnąć to może pasowałoby zrobić jakieś plany architektoniczne i komunikacyjne do obrzeży i postawić/wytyczyć linie tramwajowe i budować infrastrukturę żeby ci ludzie mieli gdzie mieszkać i gdzie posłać dzieci do szkoły w tym super-mieście, ale teraz standardowo robimy wszystko od dupy strony, deweloperzy budują mieszkaniówkę a o infrastrukturze nikt nie myśli i potem mamy tramwaje przy
 • Odpowiedz
@tempyluj: brzmi jak moje rodzinne miasto. Jeszcze mieliśmy rynek, który powoli odżywał, otwierały sie tam jakieś knajpki, mniejsze sklepy, ale w końcu postawili galerię w samym centrum miasta i nawet tam wszystko umarło - lokale stoją puste, ludzi brak.
 • Odpowiedz
@tempyluj: akurat ten bon na przeniesienie się to była super sprawa dla wielu młodych ze wsi. Ja się na to nie złapałem, a i wtedy z tego co pamiętam to była kwota około 3 tysięcy złotych, ale dawało to możliwość rozwoju i szanse na lepsze życie osobom, dla których problemem było opłacenie pokoju, kaucji oraz przeżycia do pierwszej wypłaty.
Z mojego kręgu znajomych znam gościa, który u siebie na wiosce mógł
 • Odpowiedz