Wpis z mikrobloga

@Karl_Tofel: nie ale utożsamiam się z byciem Polakiem wiec jak ktoś nazywa kogoś takiego polaco to czuje się wywołany, beka z tych "białasów" których pradziadowie byli obrzucani przez anglosasów pomidorami na ulicach Nowego Jorku za katolicyzm, z białymi mamy tyle wspólnego co Żydzi z rasą aryjską XD więcej mamy wspólnego z czarnymi i nie jest to powód do wstydu
  • Odpowiedz
@ukug @morgiel bo ja mam malowniczo wywalone na tępych Brazoli czy niedouczonych Jankesów i na ich opinie sprzed 100 lat. Aż tak bardzo was obchodzi co ludzie powiedzą i to jeszcze tacy sprzed kilku pokoleń? Potrzebujecie cudzej walidacji by móc uznać się za pełnoprawnych ludzi?

A Polacy, którzy wyrzekli się Polski i #!$%@? za ocean nie są dla mnie Polakami. Nie uważam się za przedstawiciela nizin i mam wywalone na tego typu
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel ale stary, twoi rodacy byli dokładnie w takiej samej sytuacji co Afrykańczycy i byli dokładnie tak samo traktowani przez miejscowych (albo nawet gorzej), więc powielanie tego schematu to hipokryzja albo nawet jakiś multipokoleniowy syndrom sztokholmski
  • Odpowiedz
@ukug plus polecam książkę „kolonialny bzik, II Rzeczpospolitej przypadki zamorskie” Grzegorza Łysia. Może trochę otworzy ci oczy i zdasz sobie sprawę że zachowujesz się tak samo jak ci „Jankesi” i „brazole”
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: ale dla mnie bycie białym to nie jest bycie lepszym ani bycie "pełnoprawnym człowiekiem" XD i to właśnie opinia że bycie białym jest lepsze została stworzona przez tych niedouczonych jankesów (potem "udoskonalili" ją Niemcy) więc to właśnie ty za wszelką cenę próbujący się uznać za "pełnoprawnego człowieka nie jak ci brudni murzyni" szukasz ich walidacji nie my xd Polacy uciekający przed ruskim/pruskim/austriackim butem to niziny społeczne? litości xd i w
  • Odpowiedz
@morgiel bycie "białym" to konstrukt polityczny rodem z USA, obcy europejskiemu punktowi widzenia, a chodziło głównie o uprzedzenia do katolicyzmu. Np. "nie-biali" mieli być katoliccy Irlandczycy, zwykle bladzi jak tyłek programisty na plaży (xD). Dlaczego te protestanckie urojenia mają mnie cokolwiek obchodzić? Dla mnie Europejczycy są biali i tyle, bo nie używam jankeskiego aparatu pojęciowego (wg którego np. ktoś jest w 1/69 Siuksem bo jego prapradziadek zjadł Pigmeja). Nie wiem dlaczego Ty
Karl_Tofel - @morgiel bycie "białym" to konstrukt polityczny rodem z USA, obcy europe...

źródło: temp_file5204126404623593930

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nick_Login: dzisiaj to by obsrała dupę bo za drogo nie opłaca się może Chińczyk wybuduje, prawda jest taka żeby dzisiaj mieć statek z Holandii musisz być bezosem. Więc jak nie zarabiasz nie jesteś Biały Biały to $$$ jak nie masz $$$ to nie jesteś Biały.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: oglądałem Petera Santallo jak oglądał najgorsze miejsca w Stanach i pojechał do jedynego miasta w stanach w którym 70% mieszkańców to muzułmanie to jest jakaś dzielnica Detroit jak się okazało i 30 reszty mieszkańców to Polacy i Ukraińcy, najbiedniejszą dzielnica Detroit rozwalona i pyta murzyna na werandzie czy dużo muslimów tam mieszka a ten oh there is Hella lot of Pollack's as well.
  • Odpowiedz