Wpis z mikrobloga

@Kapa3991: akcja z Orlenem dużo mnie nauczyła, żegnaj się z procentami witaj się z złotówkami. Potem byłem dużo na plus na Deutsche Bank - 20%, potem na Pko Bp 20%, UniCredit sprzedany przy 20%, potem znowu dokupiony, Renault 2x zarobione 15%
  • Odpowiedz
@Kapa3991: e tam, nauczka, ja raz byłem na minusie 10% i miałem myśli żeby skończyć granie i zdałem sobie sprawę, że tak dużego siana nie odrobię wwrealu przez długi czas, więc zacząłem szukać spółki i znalazłem, okazji będzie zawsze bez limitu.

psychologia grania robi swoje, trzeba umieć przegrywać, strata mocniej boli niż radość z zysku.

ile jesteś na plus w % tak łącznie? Ile grasz tak łącznie lat?
  • Odpowiedz
@Kapa3991: ja na początku myślałem, że jak dojadą na orlen do 90 zł to potem tylko sufit, a jak zjechało do 75 zł to zmieniłem grę, kasa to kasa, giełda to szulernia, hazard, każda giełda to ciemny zaułek, potem na renault to widziałem jeszcze gorzej, na credit agricol tak samo, nie wierzyłem w unicredit, ale po roku się przekonałem na tak. Taki syndrom, jak cię raz jedna akcja zdradzi, myślisz że
  • Odpowiedz
Ponad rok temu kupiłem Nvidię za $180-$190 i sprzedałem gdzieś między $410-$480, potem kupiłem ją ponownie za ok $460-$490, sprzedałem niedawno za ok $820 (chociaż zdarzyło mi się ponownie wejść za wcześnie i wolałem wyjść, przez co też nawet trochę straciłem. Timing jest dla mnie istotny). Niedawno znowu kupiłem Nvidię.

Również jakoś ponad rok temu czy półtora roku temu kupiłem Metę za ok. $110-$120, sprzedałem za ok. $300. Potem kupiłem ponownie $310-$330
  • Odpowiedz
@dupasmoka: gratuluję, ja chyba bym takiej straty nie przeżył -50% w plecy, to jakiś kosmos. Na szczęście czytałem o polskiej energetyce na początku 2021 jak zacząłem grać na giełdzie więc nigdy mnie nie kusiła.

tak z ciekawości ile tysięcy złotych byłeś w plecy na tych -50%?
  • Odpowiedz
tak z ciekawości ile tysięcy złotych byłeś w plecy na tych -50%?

@makler___gieldowy: wtedy to bylo dla mnie duzo, bo to byly moje poczatki z gielda, jakies 4500-5000zł na minus, ostatecznie sprzedalem z zyskiem ~6000zł przed podatkiem.
  • Odpowiedz
@makler___gieldowy: nie iść za hype. Najwięcej zawsze traciłem na spółkach na fali hype.
Ale absolutnie zmiótł mnie getback, który nie był taką spółka memem, tylko po prostu oszukiwali w liczbach.
Nie mam pewniaków, omijam spółki skarbu państwa, bo zawsze się na nich za długo kisze żeby wyjść na zero.
Ostatnio zachwycam się asbisem i elektrotim gdzie mam ponad 100% zysku i widzę że jeszcze będą rosły, a do tego płaciły dywidendę.
  • Odpowiedz