Wpis z mikrobloga

@czlowiekbutelka: A i pamiętaj, że musisz się zmieścić w odległościach, skoro masz działkę prawie kwadrat to masz jakieś 34m bok, od drogi musisz być odsunięty o 4-6m (kwestia gdzie i jak plan wygląda) więc zostaje 30m, do tego od lini drzew musisz być co zależy odplanu, ale to przeważnie 15m więc jakcień ci pasuje i mieścisz się z budynkiem to czemu nie, ale to tyle można powiedzieć bez znajomości wszystkich
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: ale tam masz drzewa na kilkanaście metrów, czy dom chcesz 1m od granicy postawić? Bo ja mam działkę która graniczy od połódnia z lasem (znaczy w teorii to działa budowlana ale całkowicie zarośnięta drzewami) i nie mam problmemu z zacienieniem.
  • Odpowiedz
Obawiam się długotrwałego cienia, aczkolwiek z południa nic nie zasłania.


@czlowiekbutelka: zależy od twoich priorytetów. Jeśli są nimi opalanie się latem na trawniku, fotowoltaika i własna winnica, to do dupy, a jeśli chcesz mieć przyjemną działkę, na której w upalne dni nie wyzioniesz ducha, to moim zdaniem jest super. Sam mam dom w ogóle wstawiony między drzewa w sosnowym zagajniku i choć o fotowoltaice mogę tylko pomarzyć, to klimatycznie nie
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: sprawdź kwestie tego lasu, pamiętaj że od linii lasu wyznaczonej na mapie musisz budynek odsunąć min. 12m, chyba że chcesz się bawić w drogie rozwiązania przeciwpożarowe
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: No to możesz sobie na tej stronce wyrysować linie lasu i sprawdzić jak będzie zacieniona działka w różnych godzinach i różnych porach roku, jak ci pasuje i nie ma innych problemów to brać :)
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: @lobo
Nie rozumiem ludzi, którzy chcą wydać kilkaset tysięcy złotych na jakieś dobro, ale nie obejrzą go kilka razy osobiście wiedząc, że to będzie prawie cały ich majątek. Warto podjechać w to miejsce na tygodniu, w weekend, w godzinach szczytu, poza godzinami szczytu, rano, wieczorem. Koszt takich podróży w porównaniu do zakupu jest minimalny a wiedza w ten sposób zdobyta jest bezcenna.

Warto również wziąć mapę i popatrzeć
  • Odpowiedz
Ciężko utrzymać ładny trawnik w wiecznym cieniu


@WielkiPowrut88: Zastanawiam się o co chodzi z tym ujbaniem na punkcie trawnikow bo już któryś raz słyszę pierwsze co to trawnik w dyskusji o domie z działką xD
To samo mój znajomy który na działce nie ma nawet jednego krzaka wyższego niż 30 cm a na trawnik wydał kilka czy kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze więcej czasu wolnego na ogarnianie.

Ja na szczęście
  • Odpowiedz
@Zabi96: No nie wiem, większość ludzi chce mieć po prostu ładny i zadbany trawnik. Ostatnio tylko się zrobiła lewacka nowomoda na niekoszenie trawy, ale to jak przyjdzie sierpień to wyglada jak gówno
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: Wymiar kwadratu, wjazd od północy więc spojnie mozesz wszystko zaplanować jak Ci się zachce. Od wschodu robisz kuchnie i łazienkę czy jakieś pomieszczenia gospodarcze a od południa i zachodu salon i pokoje gdzie i tak po jakimś czasie w lecie pewnie będziesz miał już dość tego słońca więc i tak będziesz musiał założyć rolety
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka
Ja mieszkam w granicach 20km od potencjalnie ciekawych miejsc i dalej mam podobne zdanie jak powyżej. Lokalne uwarunkowania potrafią się diametralnie różnić niezależnie od tego jak blisko są. Nie wiesz czy w pobliżu nie ma jakichś hałaśliwych przedsiębiorstw czy innych uciążliwości. Juz nie mówię o pracy roku bo to jednak trudno osiągnąć
  • Odpowiedz
No nie wiem, większość ludzi chce mieć po prostu ładny i zadbany trawnik. Ostatnio tylko się zrobiła lewacka nowomoda na niekoszenie trawy


@WielkiPowrut88: Co innego nie koszenie i robienie łąki z trawnika a co innego przejmowanie sie że trawnik w cieniu nie wygląda jak dywan; nie jest idealnie gęsty i idelanie zielony jak w nasłonecznionym miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@ukradlem_ksiezyc no zależy kto jak żyje i na ile się interesuje okolicą, niektorzy nie znają drugiego końca własnej wsi. Dojazd do obecnej pracy mam ok, chociaż za 3 lata mogę pracować gdzieś indziej. Sama okolica to zbieg parku krajobrazowego i dużego lasu, spokojnie. Minus i plus to 1000 metrów w Lini prostej do A4, trochę szumi
  • Odpowiedz