Wpis z mikrobloga

Mam dwa koty. Kotka i kocur. Tak się zdarzyło że kotka jest większa od kocurka. Są wysterylizowane. Mieszkają ze sobą już 2 lata ponad. Od jakiegoś czasu kotka zaczęła syczeć i warczeć na kocurka. Ale do tego stopnia że potrafi mnie obudzić w nocy bo tak syczy na niego, normalnie jakby szatan w nią wstąpił.

Zdarzały się walki między nimi takie normalne jak to w przypadku kotów, bardziej agresywne zabawy. Ale zaraz po nich już była miłość leżenie obok siebie i czyszczenie sobie futerek, uszu itp. ot normalne zachowania kocie. A to co ostatnio robi to normalnie pokazuje jakby chciała go ustawić pod siebie. Kocur normalnie jest sparaliżowany. Stoi i patrzy się na nią i boi się ruszyć z miejsca. Czy zdarzają się takie wypadki że koty zaczynają tworzyć hierarchię między sobą po tak długim czasie?
#koty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vadersan95: wydaje mi się że tak, podobnie było u kotów moich rodziców jak jeszcze z nimi mieszkałam, kotka ustawiała kocura, swojego brata i to po paru latach. Po prostu są bardziej terytorialne, ale raczej krzywdy sobie nie zrobią jak zostaną same
  • Odpowiedz