Wpis z mikrobloga

Otwierasz kolorową cukiernię w Polandii, obowiazkowo obcojęzyczna nazwa, wrzucasz proste menu, zaporowe ceny i masz pewnosc ze p0lak zapłaci. Duzy rogal francuski z kremikiem o smaku pistacji z foto to koszt.... 150zł.
Polacy lubią być peklowani. Polak jak nie zapłaci za cos ceny ultra premium to będzie zniesmaczony i rozsierdzony. Przy tych cenach te śmieszne foodtrucki, jarmarki i inne pseudokawiarnie popadałyby w pół roku. Ale nie w Polsce. W Polsce klienta sie doi bo można.
Polak zapekluje sie na kredyt żeby kupić AjFona, którym bedzie klepać foty w kawiarni z kawą za 25zł i rogalikami za 150 i gałką loda za 7zł czy jagodzianką za 30zł.
Francja, portugalia, holandia, austria to ceny rzędu 1-4euro. To juz nawet nie są ceny zachodnie.

#jedzenie #takaprawda #polska #foodtruck #kawiarnia #bekazpodludzi #januszebiznesu #bekazjulek
banicjant997 - Otwierasz kolorową cukiernię w Polandii, obowiazkowo obcojęzyczna nazw...

źródło: 440923759_961236408620819_2425530854383606075_n

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
Jak sobie programista z wykopu kupuje rower czy komputer za 20k


@GreatSolidUser: No ja tak kupuje co pare lat, różnica jest taka że koszt wyprodukowania tego PCta od R&D do pólki sklepowej to pewnie z 15k, czyli 75% a koszt wyprodukowania takiego rogala to pewnie 20PLN, matematykę zostawiam Tobie.

Jest to odpowiednik bluzy za 1500PLN produkowanej w bangladeszu, tez sobie od czasu do czasu taką kupię i wiem że produkcja jej
  • Odpowiedz
@banicjant997: Byłem właśnie w Wiedniu i przykład Austri nie jest dobry Burger 17 euro, hoddog 9-10 euro( taki na wypasie) kawałek ciastka 6 euro, latte macchiato 6euro, gałka loda 2,2 euro ( im więcej tym taniej ). W kawiarni na uboczu 2 kawy, dwa ciastka herbata drożdżówka 25 euro. Jest mega drogo
  • Odpowiedz
  • 0
W kawiarni na uboczu 2 kawy, dwa ciastka herbata drożdżówka 25 euro


@dawidv8: No ja byłem w tym roku i ni #!$%@? takich cen nie płaciłem xD a zapewniam ze nie wybierałem tam gdzie najtaniej
  • Odpowiedz
@banicjant997: A ja przez 3 dni zwiedziałem wiedeń i trochę się kręciłem właśnie po kanjpach i standardowa cena ciastka 5-6 euro jak i kawy 5-6 euro była wszędzie, tylko ekspreso i zwykła była w okolicach 4 euro. Tak samo lody wszędzie 1 gałka 2-2,2 euro 3 gałki- 5,6 euro. A w miejscach atrakcji turystycznych nawet euro więcej. Jedyne normalne ceny za wode, cole, pepsi to były w parku rozrywki bo w
  • Odpowiedz
Pacz!! 130 zł w przeliczeniu za rogala w UK BEZ NADZIENIA


BRYTOLE LUBIĄ BYĆ PEKOWALI W TYŁEK!!!!! JAK TAK MOŻNA?


@ATAT-2:

Suchy rogal XXL w paryżu za 25 euro.


ŻABOJADY LUBIĄ BYĆ PEKLOWANI! FRANCUZ ZAPŁACI!!!!


@ATAT-2: Co mnie obchodzi "w przeliczeniu" ekonomiczny dzbannku? Żyjesz w Polsce - myślisz,że Francuz czy Anglik kuppiłby rogala za 150 funtów czy euro?
  • Odpowiedz
Zwykłą wybrałem. Ale Twoja to 1.5 euro za gałkę, czyli 6,5 zł. Gość któremu odpisałem narzekał na cenę gałki w Polsce po 7 zł czyli właściwie tyle samo XD


@mayek: No i zarobki też te same co nie? Kolejny dzban...
  • Odpowiedz
Masz podaną cenę w euro skoro tak przelicznik cie boli, sam sobie policz jaki to dla nich wydatek


@ATAT-2: Nie zrozumiałeś...chodzi o zarobki i siłę nabywczą pieniądza a nie to, że sobie przeliczysz, "że no w sumie to podobna cena hehe"...
  • Odpowiedz
  • 0
@HrabiaZet poczytaj dyskusje do ktorej się odnosisz a nie cytujesz pojedyncze wypowiedzi to zohaczysz to czego wymagasz.

I zobaczymy też produkty które porównuję bo też to pominąłeś
  • Odpowiedz
No i zarobki też te same co nie? Kolejny dzban...


@HrabiaZet: Kolejnym dzbanem jesteś Ty, skoro myślisz że skoro mniej zarabiamy, to wszystko powinno być proporcjonalnie tańsze.
A jakby Ci się chciało przeczytać całość, to wiedziałbyś że odpowiadałem na post typa który pisał że lody "na zachodzie" są tańsze niż w Polsce.
  • Odpowiedz
Kolejnym dzbanem jesteś Ty, skoro myślisz że skoro mniej zarabiamy, to wszystko powinno być proporcjonalnie tańsze.


@mayek: Nie dzbanuszku ale to jest coś co robią na miejscu, płacą za produkty mniej niż tam a cenę mają taką jaką mają. To nie jest telewizor czy pralka.

poczytaj dyskusje do ktorej się odnosisz a nie cytujesz pojedyncze wypowiedzi to zohaczysz to czego wymagasz.


I zobaczymy też produkty które porównuję bo też to pominąłeś
  • Odpowiedz
już nie jedna osoba Ci tu wytłumaczyła


@HrabiaZet: a to ciekawe bo dyskutowałem o tym tylko z jedną osobą do tej pory
Jakbyś przeczytał ją jednak ze zrozumieniem to byś może wyłapał że porównywałem ceny z UK i PL biorąc pod uwagę zarobki w danych krajach. No i porównywałem trochę inne produkty

Ale strzelam, głównie po twojej elokwencji i poziomie wypowiedzi, że jednego i drugiego nie zauważyłeś po przybiegłeś czym prędzej
  • Odpowiedz
W Czechach piwo lane, świeże, pyszne, najczęściej regionalne, od 35 do max 50 koron w każdej z wielką knajp w jakich byłem. Czyli od 6 do 9 złotych. Z tym że standard donjest 40 koron. 60-65 płaciłem gdzieś w schoronikach, restauracjach na szczytach gór czy w bardziej turystycznych miejscach. Ale to ciągle jest ok.10 złotych za zawsze pyszne piwo, rozlewane często w okolicy prosto z beczki. Jedzenie w knajpach, jak się dobrze
  • Odpowiedz