Wpis z mikrobloga

Hej! #mikrokoksy pomóżcie ogarnąć się z dieta na siłowni.

Pacjent 33lata, 171cm, 86,5kg, coś tam mięśnia jest ale z 15kg nadwagi mam spokojnie, bęben i cycki :)
Trening push/pull: 2 dni, 1 dzień przerwy, 2 dni trening i 2 dni przerwy.
Wstaje koło 7:30-8:00
Trening zaczynam około 21
Spać kładę się około 24-01

Co jeść, kiedy jeść, czy i co jeść po treningu mimo późnej pory.
Jak i co jeść w dni treningowe a co w regeneracyjne.
Jem raczej wszystko, nic mi nie szkodzi itp.
Wolałbym uniknąć liczenia kalorii bo to upierdliwe, za to ważenie żarcia mi nie przeszkadza.
Szukam łatwych, szybkich, niewyszukanych dań / zestawień produktów do siebie pasujących jako zbilansowany posiłek, które można wcześniej przygotować i zabierać ze sobą.

Nie zależy mi na szybkim zrzucaniu wagi, bardziej myślałem o robieniu sylwetki i żeby tracić tłuszcz w międzyczasie - do zrobienia? Czy trzeba najpierw się odchudzić a potem dobijać albo odwrotnie najpierw dobijać a potem redukcja?
  • 16
  • Odpowiedz
Nie zależy mi na szybkim zrzucaniu wagi, bardziej myślałem o robieniu sylwetki i żeby tracić tłuszcz w międzyczasie - do zrobienia? Czy trzeba najpierw się odchudzić a potem dobijać albo odwrotnie najpierw dobijać a potem redukcja?

@ToJaTwojMorderca: teoretycznie tak - nazywa się to rekompozycja, ale raczej trudne do zrobienia. Lepiej najpierw wejść na deficyt kaloryczny i zrzucić trochę smalcu
  • Odpowiedz
@ToJaTwojMorderca: w sieci szukaj informacji jest pełno, po krótce mogę Ci napisać żebyś jadł ostatni posiłek 2h przed snem, liczenie kalorii jednak pomaga i nie jest aż tak upierdliwe jak się wydaje, wystarczy do tego jakaś aplikacja typu fitatu, trzymaj się 71g (1g na kg masy ciała) tłuszczy dziennie i 140g białka (1.5-2g białka na kg masy ciała) w Twoim wypadku. Węglli może być około 150g.
Obczaj koniecznie jaki masz bilans
  • Odpowiedz
@ToJaTwojMorderca: dasz radę, sam przez to przechodziłem trzy lata temu :) z protipów jeszcze, jak będziesz na deficycie kalorycznym to będziesz odczuwać głód, zapijaj skubańca wodą i naucz się z tym funkcjonować. Stopniowo zacznij od małego ciężaru i czasu cardio, by wraz z progresem zwiększać obciążenie i czas na jedno i drugie.
Dużo zależy od tego czy pracujesz fizycznie czy praca biurowa, jak biurowa to nie rezygnuj z cardio na początku,
  • Odpowiedz
Trening push/pull: 2 dni, 1 dzień przerwy, 2 dni trening i 2 dni przerwy.

@ToJaTwojMorderca: A nogi masz?
Jeśli tak to dodaj przynajmniej 1 dzień nóg.

Co jeść,

Wszystko co chcesz byle mieściło się w makrach -tj. mieści się w limicie kcal i ma wystarczająco dużo białka.
Generalnie jeśli chcesz redukować to łatwiej nasycić się tłuszczem i białkiem niż węglami. Ale do treningu siłowego trochę tych węgli też warto jeść.

kiedy
  • Odpowiedz
@revente: no właśnie nogi mam genetycznie duże i silne, łydka 38 udo 60 a wzrost 171. Trudno nawet złapać skórę z tłuszczem. Kiedyś jeździłem dużo na rowerze to wtedy nawet ciężko było kupić spodnie i coś tam z tego zostało, na legpressie ostatnio brałem 100kg 4x10 powtórzeń i nie zrobiło to na moich nogach zbytniego wrazenia. W moim planie nogi są wplecione w te dni pull push, zobaczę po czasie najwyżej
  • Odpowiedz
@ToJaTwojMorderca: Nie zapominaj o dniu nóg ;D Ja od siebie dodam tylko, że nogi, to jakby nie było, prawie połowa Twojego ciała. A same ćwiczenia na nogi świetnie też działają na spalanie.
Ja też miałem ten przypadek, że czwórki nieproporcjonalnie większe, bo dużo jeździłem na rowerze i #!$%@?łem po górach całą młodość.

Generalnie w dniu nóg na początku jak ćwiczyłem z trenerem, to robiłem na nogi tylko 2 ćwiczenia; wykroki chodzone
  • Odpowiedz
@revente: nie chodziło mi o to że ta stówka to wyczyn tylko, że machałem lekko i nawet zakwasy nie wjechały. W międzyczasie zmieniam narazie koncepcje wg wcześniejszych wskazań @malinoon na 1 dzień push, 1 dzień cardio, 1 dzień przerwy, 1 dzień push, 1 dzień cardio, 1 dzień przerwy, 1 dzień nóg, 1 dzień cardio, 1 dzień przerwy bo zakwasy po niektórych ćwiczeniach mnie trzymają za długo
  • Odpowiedz