Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@rzrbld: katolicy też tego samego, mało tego to w biblii jest zakaz spożywania wieprzowiny jako mięsa nieczystego, po prostu oficjelom się to nie opłacało i go wycofali, a że wykładnią wiary dla rzymskich katolików nie jest biblia tylko katechizm kościoła katolickiego to jedzą
  • Odpowiedz
katolicy też tego samego, mało tego to w biblii jest zakaz spożywania wieprzowiny jako mięsa nieczystego, po prostu oficjelom się to nie opłacało i go wycofali, a że wykładnią wiary dla rzymskich katolików nie jest biblia tylko katechizm kościoła katolickiego to jedzą

@Deska_o0:
Mk 7:15,18-23: “Nie masz nic na zewnątrz poza człowiekiem, co by wchodząc w niego, mogło go skalać, lecz to, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. … I
  • Odpowiedz
i, a że wykładnią wiary dla rzymskich katolików nie jest biblia tylko katechizm kościoła katolickiego to jedzą

@Deska_o0: No to akurat z Nowego Testamentu, a nie katechizmu. W ogóle NT obalał pewne rzeczy litery prawa faryszeuszy - już wtedy uznawane za niesłużące niczemu, bo rabini zapomnieli po co dane prawo jest i jaka jest jego celowość. Stąd już za NT nie brano na poważnie zaleceń sprzed już wtedy tysięcy lat-np. żeby
  • Odpowiedz
@morgiel: istnieje coś takiego jak nowy testament, ale co ma on do czegokolwiek? Wiesz że wykładnia wiary rzymskokatolickiej jest katechizm kościoła katolickiego a nie biblia? Polecam nie zarzucać innym gimboateizmu skoro reprezentujesz gimbokatolizm i wiem o twojej wierze więcej od ciebie

No to akurat z Nowego Testamentu, a nie katechizmu

@djtartini1: czyli się nie liczy, biblia jest dla katolików świętą księgą ale mają ja odbierać tak jak im to każe
  • Odpowiedz
@Deska_o0: piszesz że katolicy nie mogą jeść mięsa wieprzowego mimo iż w nowym testamencie jest napisane że mogą, zdaje sobie sprawę że katechizm jest wykładnią wiary dla katolików ale w nim nie pisze nic o świniach bo pisze o tym w biblii, sorry ale jak dla mnie to zostałeś złapany na gadaniu bzdet i próbujesz obracać kota ogonem, poza tym nie wiem skąd wiesz że jestem katolikiem i patrząc po tym
  • Odpowiedz
mimo iż w nowym testamencie jest napisane że mogą

@morgiel: ty nadal nie pojmujesz że żaden testament nie jest wykładnią wiary a tylko jego jedna interpretacja spisana w katechizmie kościoła katolickiego? Zdajesz sobie z tego sprawę?
Cały swój wywód i kulawy atak na mnie opierasz na tym, a co do tego skąd wiem że jesteś katolikiem? Jest przecież ponad 90% szansy na to że jesteś ochrzczony więc moja szansa na pomyłkę
  • Odpowiedz
@morgiel: trzykrotnie pisałem że piszę o wierze rzymskokatolickiej najpopularniejszej w tym kraju, jesteś opóźniony intelektualnie, czy rżniesz głupa żeby jakoś uciec od odpowiedzi?

Wiesz że wykładnia wiary rzymskokatolickiej jest katechizm kościoła katolickiego a nie biblia?
  • Odpowiedz
katolicy też tego samego, mało tego to w biblii jest zakaz spożywania wieprzowiny jako mięsa nieczystego, po prostu oficjelom się to nie opłacało i go wycofali,

@Deska_o0: ty widzisz co tutaj napisałeś? przeczytaj jeszcze raz całą dyskusję, niby jak katolickim oficjelom o których piszesz nie spodobał się zakaz jedzenia wieprzowego mięsa skoro za czasów zniesienia tego zakazu czyli w CZASACH NOWEGO TESTAMENTU nie było ani kościoła katolickiego ani katolickich oficjeli? jesteś
  • Odpowiedz
ja ci piszę że mogą bo pisze to w nowym testamencie

@morgiel: czyli opóźniony i nie wiesz że żaden testament nie jest wykładnią wiary rzymskokatolickiej
  • Odpowiedz
@morgiel: W księdze rodzaju zapisane jest że Noe i synowie mogą jeść wszystko. Następnie w księdze kapłańskiej Mojżeszowi przekazany jest podział na czyste i nieczyste dla Izraelitów, w tym właśnie zakaz wieprzowiny. Nie kojarzę żeby potem pojawiały się nowe zezwolenia i zakazy dotyczące dozwolonych pokarmów. Możesz podrzucić te fragmenty Nowego Testamentu?
  • Odpowiedz
@ZenonBis: Dz 10:11-15
"11 4 Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. 12 Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13 «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos. 14 «O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego» - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj
  • Odpowiedz
czyli opóźniony i nie wiesz że żaden testament nie jest wykładnią wiary rzymskokatolickiej

@Deska_o0: typie :D skończ już się ośmieszać

mało tego to w biblii jest zakaz spożywania wieprzowiny jako mięsa nieczystego, po prostu oficjelom się to nie opłacało i go wycofali, a że wykładnią wiary dla rzymskich katolików nie jest biblia tylko

@Deska_o0: :D nie że się z tego wycofali tylko to jest (UWAGA! TO BĘDZIE MOCNE!) w BIBLII!
NieBendePrasowac - >czyli opóźniony i nie wiesz że żaden testament nie jest wykładnią...

źródło: plz-stop-post

Pobierz
  • Odpowiedz
@RiverStar: To bardzo proste. Wieprzowina ze względu na zajebiście dużą ilość tłuszczu szybko się psuła w warunkach występowania tych religii. Dlatego było nieczyste i nie wolno go było spożywać by ludzie nie chorowali. Brak napletka również wiąże się z higieną. Pod napletkiem zbiera się dużo syfu i trzeba myć regularnie penisa, w miejscu gdzie dostęp do wody jest bardziej ograniczony (patrz obszar bliskiego wschodu i afryki północnej) to też było wymagane
  • Odpowiedz