Wpis z mikrobloga

Mam płytę główną Asus Rog Strix B550 - F gaming z zintegrowaną kartą dźwiękową.
Słuchawki HyperX Cloud 2
Zastanawiam się czy jest sens zainwestować w zewnętrzną kartę dźwiękową np. z Soundblastera, słucham dużo muzyki, głównie techno i relaksacyjna. Czy jest sens przy takich słuchawkach inwestować w zewnętrzną kartę? Nie chciał bym wywalać kasy skoro może okazać się że na integrze wychodzi na to samo w przypadku słuchawek za poniżej 1k.
#komputery #audiovoodoo #pcmasterrace
  • 19
  • Odpowiedz
@Wraczek: Ale soundblaster nie produkuje kart graficznych tak samo jak karta graficzna nie przetwarza sygnalu na dzwiek. To tak odnosnie czepialstwa.
Do takich sluchawkowych smietnikow (jak i wszystkich GEJMINGOWYCH) branie zewnetrznej lepszej karty dzwiekowej mija sie z celem, jakbys mial jakies fajne glosniki czy sluchawki z prawdziwego zdarzenia, to juz jak najbardziej bylby sens.
  • Odpowiedz
@kacpervfr: Koss KSC75, detronizują wszystko do 500zł gdzie pojawiają się DT990 Pro a można je wyrwać poniżej 100zł. I lepiej nadają się do grania niż Cloudy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rapsii: Moje Cloud 1 z sypiącą się ekoskórą i rozpuszczającą się gumą mówią dzień dobry. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
supra107 - @kacpervfr: Koss KSC75, detronizują wszystko do 500zł gdzie pojawiają się ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
sygnał i tak idzie cyfrowy taki sami


@Pabick: No właśnie nie. Po pierwsze, analogowy, nie cyfrowy. Po drugie, gorsze źródło może oznaczać zakłócenia, zniekształcenia, czy też gorszą dynamikę i głośność w zależności od parametrów interfejsu i słuchawek.

Natomiast są to zmartwienia dla osób z droższymi, bardziej wymagającymi słuchawkami, a nie konsumenckimi 60-omowymi wytworami takimi jak HyperX Cloud.

A jeżeli @Wraczek już chce jakiś interfejs, to nie SoundBlaster tylko Topping DX1. Coś
  • Odpowiedz
@supra107: Są trzy miejsca gdzie sygnał analogowy może być zniekształcany:
1. na słabej jakości przetworniku analogowo-cyfrowym który podaje niskiej jakości sygnał analogowy na przewód. W przypadku słuchawek HyperX Cloud 2 taki przetwornik siedzi w samych słuchawkach, więc do słuchawek idzie przewodem lub bezprzewodowo sygnał cyfrowy, a tam dopiero analogowo na krótkie kable do części mechanicznych (te słuchawki same w sobie mają wbudowaną kartę dźwiękową).
2. w przypadku gdy podłącza się w
  • Odpowiedz
@Pabick: Człowieku, ty najpierw spójrz dokładnie na te Cloudy 2 zanim zaczniesz pisać głupoty. Tam dźwięk do słuchawek dociera najzwyklejszym jackiem 3.5mm, i siedzi tam najzwyklejszy przetwornik dynamiczny na który idzie sygnał analogowy, taki sam układ działania od początku telefonii z końca 19 wieku.

Możliwe że pobieżnie zerknąłeś na materiały marketingowe Cloud 2 i uznałeś że są to słuchawki USB ze zintegrowanym układem DAC/AMP. Jeżeli tak zrobiłeś to wróć i przejrzyj
  • Odpowiedz
DT990 Pro

@supra107: No fajnie, porównaleś słuchawki za 500-600zł do cloudów prawie 2 razy tańszych, co to ma do rzeczy?
I gdzie niby można te słuchawki wyrwać za 100zł? Dawaj linka a nie kocopoły na wykop ru piszesz
Edit pomyliłem nazwy XD
Zresztą te kossy nie są w pełni zamknięte, słabo będzie się w nich grać
  • Odpowiedz
Zresztą te kossy nie są w pełni zamknięte, słabo będzie się w nich grać


@kacpervfr: I nie mają mikrofonu to w ogóle do grania się nie nadają, no ale mowa była o jakości dźwięku, a nie izolacji od otoczenia czy wbudowanym mikrofonie.

Akurat Kossy KSC75 w ogóle nie izolują dźwięku, mając je na uszach w ogóle nie czuć że ma się je na sobie. No ale, znowu, jakością dźwięku HyperXy zjadają
  • Odpowiedz