Wpis z mikrobloga

Nie wiem dlaczego większość uważa, że windows XP był najlepszym systemem, przecież tak naprawdę był najbardziej #!$%@?. Wieczne errory, ścinki w grach, problemy z wydajnością, wywalanie do pulpitu, problemy ze sterownikami i można tak wymieniać. A teraz instalujesz takiego W11 kilkoma kliknięciami myszki i wszystko działa od strzała bez żadnych problemów, nawet sterowników nie trzeba instalować bo system sam sobie zainstaluje. Chyba mam wrażenie, że większość tylko z sentymentu uważa XP za najlepszy system
#komputery #windows #pcmasterrace
  • 30
  • Odpowiedz
@Turtle1380: tak się pewnie utarło bo jego poprzednik i następca były niezbyt lubiane więc ten zapadł w pamięci.

vista i ME nie cieszą się dużym uznaniem, pewnie sporo ludzi tu nawet nie miało nigdy milenium
  • Odpowiedz
@Turtle1380 XP jest dobrze wspominany, bo byl wyraznym postepem od Windowsa 98 I Millenium, a Vista ktora przyszla po nim byla niewypalem.

Czy ludzie naprawde oceniaja XP jako najlepszy ever, czy moze najlepszy w odniesieniu do czasow w jakich powstal?
  • Odpowiedz
@Turtle1380: bo przez prawie dekade był stabilnym i funkcjonalnym OS w latach które były kluczowe dla rozwoju internetu.
Nie wiem czy pamiętasz, następcą XP była nieszczęsna Vista, więc aż do win7 to był praktycznie jedyny OS na którym dało się funkcjonować z perspektywy Kowalskiego.
  • Odpowiedz
@Turtle1380: nie miałem żadnych ścinek ani rzeczy, które wymieniasz. miałeś gównokompa z zajechanym dyskiem twardym i 512MB RAM i teraz zakłamujesz przeszłość
  • Odpowiedz
@Turtle1380: 11 od strony interfejsu to kompletna pomyłka, już od czasów windowsa 10 był ten problem gdzie równolegle istnieje i Panel Sterowania i Ustawienia, 11 tylko ten problem pogłębia i zwyczajnie trzeba poświęcić więcej czasu żeby wyklikać to co się chce i wbrew temu co może ci się wydawać 11 jest też wolniejsza od 10, eksplorator i wyszukiwanie plików są zauważanie gorsze a już nie wspomnę że preferują wyniki z
  • Odpowiedz
Ale i tak najlepsza była 7, chociaż na dzisiejsze czasy wygląda okropnie.

@Elec: frutiger aero to był najlepszy styl. okropnie to wyglądają te nudne, płaskie, smutne ikonki i okna
zero radości w tym nowym gównie, dystopijny syf
  • Odpowiedz
bo przez prawie dekade był stabilnym i funkcjonalnym OS w latach które były kluczowe dla rozwoju internetu.

Nie wiem czy pamiętasz, następcą XP była nieszczęsna Vista, więc aż do win7 to był praktycznie jedyny OS

@thorgoth: ale mówisz o xp sp2 prawda? Vista na kompie spełniającym zalecane wymagania i po serwis packu też była ok.
  • Odpowiedz
@ekt_um: Sam pasek zadań i menu start były bardzo ładne, takie szklane, natomiast mój problem z 7wynika z przycisków i ikonek, kwestia gustu ale wolę jak wszystko jest ustandaryzowane i wygląda jakby wyszło spod jednego pędzla niż jak parę paczek randomowych ikon ściągniętych z neta.

No i miejscami chciał też być zbyt cool np. podświetlając przycisk start jak się go najedzie. Trochę jakby chcieli się pochwalić że potrafią takie fajne
  • Odpowiedz
@Turtle1380: Chyba Windowsów 95, 98 i Me nie używałeś. Może XP nie był zbyt dobry do czasu wydania service packów ale poprzednicy stabilnością nie grzeszyli do końca.
biskup2k - @Turtle1380: Chyba Windowsów 95, 98 i Me nie używałeś. Może XP nie był zby...
  • Odpowiedz
@Turtle1380
Niby taki najlepszy, a każdy znał na pamięć kod aktywacyjny bo trzeba było stawiać system od nowa 1-2 razy w roku. Tymczasem 10 zainstalowałem raz na nowym koncie 5 lat temu i do teraz działa.
  • Odpowiedz
@Turtle1380: Najlepszy w sensie, że przerzucając się z poprzednika widziałeś różnicę. Potem dopiero 7 i 10 były na tyle dobre by się przesiadać. Dlatego jest uważany za najlepszy*.

W11 jest oczywiście najlepszy, ale nie zrobił aż tak dużego przeskoku względem W10.

EDIT: *Najlepszy jak na swoje czasy/Najlepszy w porównaniu wersja przed & wersja po.
  • Odpowiedz