Wpis z mikrobloga

Dałem dziś dwójce swoich pracowników w Ukrainie wolne dodatkowe - bez wykorzystania przez nich puli dni wolnych, oraz zapłacone jak za pół dniówki (a że są na 3/4 etatu = 1/2 z 6h = 3h opłacone). Spytali się dlaczego, to powiedziałem, że w Polsce w ten dzień jest wolne, i aby sprawdzili dlaczego. Tym samym zaczynam nową, świecką tradycję - w jakimkolwiek kraju na świecie będę mieć filię, jakkolwiek będą gonić terminy, itd., 3 maja zawsze wolne bez potrzeby wykorzystania puli dni wolnych, oraz zapłacone za pół dniówki.

Moi przodkowie zagłosowali za Konstytucją 3 Maja.

P.S. Większość świata ma 1 maja ustawowe wolne, ale gdybym miał filię w kraju, gdzie nie ma ustawowo wolnego 1 maja, podobnie także z tym dniem uczynię.

#polska #ukraina #praca #pracbaza #biznes #firma #historia #konstytucja #majowka #swieta
  • 23
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: powinieneś na RODach rozwiesić plakaty że robisz loterię jak Budda ale do wygrania jest fabia. Hajs z losów na Ukrainę, podejrzewam że działkowcy by na F16 uzbierali żeby tylko wygrać ten złoty gral. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz najgorzej że Ukraińcy ( i nie mówię tutaj ze względu na wojnę tylko ze względu na duże doświadczenie w pracy z nimi od ponad 10 lat), że oni tak serio to w dupie mają Twój gest, tzn cieszą się ale jeśli będą tylko mieć coś innego w planie niż twoja praca to #!$%@?ą bez poinformowania Ciebie o czymkolwiek.
  • Odpowiedz
  • 0
@biaukowe: Byli uprzedzeni. Z początkiem kwietnia mieli grafik na maj z uwzględnieniem, że 3 maj jako dodatkowy wolny.

@DavyX Tylko w Polsce i Litwie.

@stanley88 Cóż, wolny rynek. Przywiązanego do pługa nikogo nie trzymam. A stawki daję konkurencyjne o 20-25% wyższe od średniej dla ich obwodu (województwa) + na czas + luźna, spokojna atmosfera + różne bonusy, tak jak dzisiaj, albo np. na zakończenie ostatniego roku dostali premię
  • Odpowiedz