Wpis z mikrobloga

Pewien programista na forum dla poczatkujacych w it pyta sie, co by ich mialo przekonac do korepetycji 1:1 z nauczycielem, bo, to wyszlo pozniej w komentarzu, zobaczyl odplyw zainteresowania.

Hmm pomyslmy co sie zmienilo:
- tysiac kursow [tu wstaw nazwe jakiejs technologii] na udemy
- mnostwo darmowych filmikow na yt
- chat gpt 3 - darmowy ktory daje rade
- chat gpt 4 - z odpowiednimi promptami daje naprawde super rezultaty.
- kolejne dziesiatki domorosłych programistow udzielajacych korki - gdzie po kilku spotkaniach okazuje sie ze ten "mentor" jednak wiecej gada glupot niz prawdy

Wiec po co ktos ma placci 100-200 zl za korepetycje 1:1, jak samemu jest w stanie sie wiecej nauczyc.

Te korki maja sens pozniej, jak juz nie bedzie czegos mocno rozumiec, albo jak co zrobic lepiej.
Ale dzis, w obecnej technologii?

Dziwny ten programista, że nie podumał nad tym dłuzej.

Niedlugo darmowe kursy/ bootcampy beda zeby programisci po zebraniu bazy maili po 3 miesiacach mogli wyslac "rabat" na super kurs za 60% ceny "bazowej"

#programowanie #programista15k #pracait
Milo900 - Pewien programista na forum dla poczatkujacych w it pyta sie, co by ich mia...

źródło: temp_file1008847460843636700

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900: Ja prowadze(ilem) takie kursy, swego czasu przez rok mialem codziennie w tygodniu po 3h. To ma sens jezeli ktos przychodzi z problemem, ktorego nie potrafi rozwiazac, bo nie wszystko idzie wyguglac albo chce sie poradzic w czyms, zreviewowac kod, na tej zasadzie. Uczenie od podstaw na takich zajeciach zawsze mowilem ze nie ma sensu ale niektorzy sa niestety leniwi i wola zaplacic, zeby ktos im pokazal palcem, niz samemu
  • Odpowiedz
@Milo900: ale te kursy są od dawna, nic się nie zmieniło w tej kwestii, a jednak widać pewien odpływ zainteresowanych. jest to związane głównie z tym, że w IT panuje kryzys i po prostu dostanie pracy obecnie graniczny z niemożliwością. głównie dlatego ludzie już się na to nie nabierają.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ly000 nie zgodze sie z Toba w 100%.
Ludzie kiedys mieli naprawde problem zrozumiec pewne podstawy, jak sie je blednie nauczyli to potem dalej nauka kulała. A teraz chat gpt Ci wytlumaczy jak dla debila wszelkie trudne zagwozdki. Poda przyklady itp.
Oczywisciw mowie tu o podstawowych zalozenjach czg cos.

Ludzie maja problem z obiektowoscia, albo jak petle dzialaja, itp.
  • Odpowiedz
@Milo900: tez prowadzilem korepetycje od 0 dla poczatkujacych
mialem tylko 2 kursantow po 2 razy w tygodniu po godzinie
bralem 100 zl/h w sumie za pogadania o banalach na google meets ;p zawsze to 1600wpadko na jakies zachcianki dodatkowe
  • Odpowiedz
@Milo900: jak ludzie mają problem z tym jak działają pętle, to chyba programowanie nie jest dla nich, co? xD to tak jakbyś mówił, że ludzie mają problem ze wzorami skróconego mnożenia, a się pchają na aktuariuszy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@peoplearestrange oczywiscie ze nie nadają sie, ale kto zabroni kosić kasę, skoro on chce aby mu wytłumaczono jak krowie na rowie co tam sie dzieje.

Pozniej taki wysyla cv i zostaje wystrzelony na pierwszej rozmowie rekrutacyjnej o ile w ogole do niej dojdzie bo dziś to juz jakis sukces miec w ogole rozmowe rekrutacyjna
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Mam kilku "padawanów" programistycznych którym pomagałem zdobyć pierwszą pracę i jako że mi się to spodobało zacząłem oferować korki na OLX. Jedyne osoby które do mnie pisały to studenci którzy nie dawali sobie rady z zadanymi ćwiczeniami i osoby które próbują się przebranżowić i nie mają w ogóle zadatków na programistę. Tak, dochodziło do rzeczy że musiałem tłumaczyć jak działają pętle bo żaden tutorial na youtube nie wystarczał. Pojawiały
  • Odpowiedz
@Milo900: raz stwierdziłem, że poproszę gościa na korkach o code review mojego głównego projektu na gicie, chłop się skupił na testach przyczepił się dosłownie do jednego testu i tak go drążył przez całą godzinę xDDD po czym zirytowany wkleiłem swoje repo na githuba i jeden junior znalazł mi więcej błędów w krótszym czasie niż ten cały mentor xDDD nie dość że mogliśmy działać asynchronicznie to jeszcze nic mu nie zapłaciłem
  • Odpowiedz