Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiego języka warto się uczyć żeby wyjechać na #emigracja z tego grajdołka i pracować jako Business Analyst?
Zawsze podobały mi się języki germańskie i skandynawskie. Niemcy/Holandia chyba dobre kierunki? a może Francja lub jakaś Norwegia? Jest tam praca i spoko się żyje?
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiego języka warto się uczyć żeby wyjechać ...

źródło: 4c111e99fb8c92211c5b1211e35353476d44d8ef_work-in-the-netherlands-1-resized

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Niemiecki to zawsze plus i to w kazdym zawodzie, niewazne czy informatyk, czy ksiegowy, czy business analyst, czy handlowiec, czy inzynier, kierowca, a nawet zwykly pracownik fizyczny. Z niemieckim po prostu zarabia sie wiecej i ma sie lepsza mozliwosc emigracji.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: znam en, nl, ru, trochę fr i es. Na codzień w pracy to głównie en i nl, czasami fr jak muszę rozmawiać z jakimś nieogarnietym frankofonem. Zależy gdzie trafisz, sam mieszkam i pracuje w Belgii. Ogólnie z holenderskim to się możesz tylko dogadać w Holandii, części Belgii i Surinamie, ale wątpię byś do tego ostatniego miał sie kiedykolwiek wybrać
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zobacz jaki kraj Cię interesuje, poprzeglądaj na LinkedIn jakie języki wymagają i działaj. Nie ma uniwersalnej recepty.

W krajach niemieckojęzycznych raczej bez niemieckiego ani rusz. Podobnie we Francji czy we Włoszech, ani rusz bez języka urzędowego.

Wyłącznie z angielskim da się, nie jest to wykluczone, ale będzie znacznie mniej ofert, wyłącznie z międzynarodowych korporacji.

Mieszkam w WKL, gdzie jest duży miks narodowości i z samym angielskim da się normalnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim kuriozum niech będzie to że nie opłaca się uczyć Holenderskiego w Holandii. W Amsterdamie taki kurs będzie cię kosztować od 2k€ za rok, w górę. W Belgii z kolei jak się odpowiednio zakręcisz to max 50€. Lecz musisz mieć na uwadze, że Holenderski a Flamandzki mimo iż praktycznie są identyczne w piśmie to dialekt jest diametralnie inny. Co gorsza każda mniejsza wiocha będzie się posługiwała innym dialektem, co potrafi dość
  • Odpowiedz