Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kosmita: Imo bardzo trudno trafić na kobietę, która zaakceptuje taką niezależność mężczyzny. W iche genach jest wręcz zapisane, że to ona musi być w centrum uwagi.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuroszczur: masz rację. I co do tego, że trudno, i co do tego, że są atencyjne i egoistyczne.

Tak działa natura, skoro ew. potomstwo ma mieć najlepsze możliwe warunki do rozwoju to kobieta musi być egoistką. Ha, facet też powinien być egoistą, skoro chce, żeby to jego potomstwo i jego geny osiągnęły sukces. Jest "zdrowy egoizm" pomagający w życiu oraz chora ambicja - trzeba to odróżniać.

Mimo lvl50 nadal trudno
  • Odpowiedz
@kosmita: Twoja konieta to przełknie, moja nie jest w stanie. Egoizm nie jest jedynie pejoratywny. Ale czym innym zwierzecy egoizm a czym innem ten bardziej ludzki polegający na zrozumieniu odmiennej chęci drugiego człowieka
  • Odpowiedz
  • 2
Twoja konieta to przełknie, moja nie jest w stanie.


@kuroszczur: dlatego większość kobiet nie interesuje mnie. Nie jestem w stanie podstosować się. To nie jest w mojej naturze, źle się z tym czuję, "na koniec dnia" oddawanie pola i uleganie "chęci drugiego człowieka", a w wielu wypadkach zwykłym zachciankom, kończy się źle. Ja już tam byłem.

Jest inny problem. Jak już jesteś z kimś i są pewne ustalenia, przyzwyczajenia i
  • Odpowiedz
  • 0
@kuroszczur: nikt nikogo nie zmusza żeby w taki związek wejść. Właśnie o to chodzi... to co jest zupełnie dowolne, wcale niewygodne dla faceta - wielu facetów uważa za konieczny składnik życia: "być w związku". I wieczne jęczenie, że się nie udaje.
  • Odpowiedz
@kosmita: W pełni się z tym zgadzam. Jęczenie przegrywów opiera się na braku wiedzy, jak wiele aspektów przemawia za brakiem wiązania się z babami. Męska logika kontra kobieca emocjonalność to zdecydowanie rzeczy, których nie da się połączyć a nawet ciężko o kompromis. Z drugiej strony zastanawia mnie fakt udanych związków - czy w to facet musi obcinać sobie jaja, czy może zdarza się tzw mądra kobieta, która rozumie jego oczekiwania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kuroszczur przestałem się przejmować tym jaka jest większość. I jeszcze mniej interesuje mnie co ktoś uważa, że ja musze czy powinienem. Od razu mam mniej zmartwień takimi czy innymi oczekiwaniami kobiet i do odstrzału idą wszystkie, które nie pasują do tego jak żyję. Większość nie musi pasować. I nie pasuje.
  • Odpowiedz
@kosmita: ty masz takie wyobrażenie związku, a inni mogą mieć inne, kobieta też może się dobrze czuć z tym że na bieżąco jest wszystko rozliczone

albo są związki gdzie ludzie mają oddzielne mieszkania,
i tak dalej

wynika z tego że są różne wizje i nie wiadomo czy twoja jest lepsza od innych
  • Odpowiedz
  • 0
kobieta też może się dobrze czuć z tym że na bieżąco jest wszystko rozliczone


@heniek_8: wszystko? A nie pomyliłeś związku z prostytucją albo jakimś innym rodzajem usług?
  • Odpowiedz
@kosmita ale podajesz swoją prawdę jako prawde objawioną. A jednak wbrew pozorom rodzina to tradycyjna najmniejsza komórka społeczna. Niektórzy chcą mieć rodzinę i żyć jak przodkowie.

Podajesz pewne rozwiązanie, ale nie jest uniwersalne, wymaga narzucenia sobie pewnych rozwiązań, które nie każdego usatysfakcjonują
  • Odpowiedz