Wpis z mikrobloga

Od developera mam w cenie pianowanie poddasza, bez zabudowy dalszej (profile i płyty GK). Deweloper mówi żebym ogarniał wykończeniowca przed pianowaniem, tak aby mi wyprowadził płaszczyznę skosu pod profile GK - np profilami "grzybkami".

Problem jest taki, że nie będę w tym roku wykańczał (i nie mam nikogo na podorędziu) więc budynek będzie stał 1-2 lata w takim stanie, póki nazbieram hajs.

Do "grzybków" trzeba podjąć porządnie laserem - żeby były idealnie w płaszczyźnie, więc sam tego teraz nie zrobię. A jak mi zapianują, to nie przykręcę ich z boku do krokwi (bo będą już przykryte z boku pianą).

Profile ES są bardziej uniwersalne, bo mogę je teraz przykręcić, aby były w jednej lini (tak żeby profil wszedł), ale już poziomowanie pod profil będzie w momencie przykręcania profilu (więc nie muszę się teraz o to martwić). Grunt żeby ESy były w jednej poziomej płaszczyźnie, ew różnice na krokwiach załatwiamy później samą "długością" montażu profilu na ESach.

Z drugiej strony "grzybek" jest bardziej przystosowany pod skosy, ES trochę mniej.
Co robić? Do tego czy jeśli ES, to podwójne (krzyżowe) profilowanie, czy pojedyncze?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
Namyslaw - Od developera mam w cenie pianowanie poddasza, bez zabudowy dalszej (profi...

źródło: ocieplenie-poddasza-krakow

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz