Wpis z mikrobloga

@groman43: Kiedyś napisałem w komentarzu, że obecnie wysyłanie CV i wypełnianie formularzy w internecie to nie prawdziwe aplikowanie ani szukanie pracy. Trzeba nawiązać bezpośredni kontakt z rekruterem i porozmawiać z nim osobiście najlepiej telefonicznie albo też na czacie albo mailowo. Oczywiście wykopowi programiści poczuli się urażeni, i oni tak się poniżać nie będą.
  • Odpowiedz
jakbym zobaczył stawkę 60zł/h z 3 letnim doświadczeniem to bym od razu za okno to sibi #!$%@?ł, bo koleś musi być mega słaby


@WyjmijKija: może swój kod też wysyła pocztą.
  • Odpowiedz
@groman43: Nie wiem ile w tym prawdy, ale znalazłem tę przesyłkę po numerze i przesyłka ma podaną wagę 0,5 kg. Kto wysyła CV ważące pół kg? To jest ok 100 stron.
Po drugie wysłane z miejscowości Czersk, woj. Pomorskie. W zasadzie po środku niczego.
  • Odpowiedz
@groman43: a co do powtarzania/ostrzegania - typ 3 lata zarabiał pewnie powyżej średniej przy, jak widać na załączonym obrazku, niezbyt wysokich kwalifikacjach.

Zamiast płakać że się skończyło należy się cieszyć z tego co się zarobiło bo w normalnej sytuacji to by się nie wydarzyło
  • Odpowiedz
Trzeba nawiązać bezpośredni kontakt z rekruterem i porozmawiać z nim osobiście najlepiej telefonicznie albo też na czacie albo mailowo.


@Bejro: umówić się na kawę, pójść do łóżka xD Ale głupoty. Rekrutera interesuje tylko czy dostanie za ciebie prowizję.
  • Odpowiedz
@groman43: byznesu za 60zl/h na fakturze nie ma. Jakikolwiek samodzielny robotnik fizyczny któremu nie trzeba pokazywać co robić zarobi porównywalnie.
Przy czym robotnik ma w wymaganiach "niepijący" zamiast tematów z kursu Computer Science na które poświęca się tysiące godzin.
  • Odpowiedz
za moich czasów to po 3 latach był senior i 30k na fakturze


@maad: Mirko nigdy nie zawodzi. Później robisz rozmowę z takim Paniskiem. Senior przecież; tech lead nawet. A okazuje się, że nic poza CRUDem nie ogarnia, poprosisz takiego o code review na rozmowie i powie ci mniej niż junior, którego odrzuciłeś dwa tygodnie temu.
  • Odpowiedz
@Urajah: No a czego się spodziewać? Dobre czasy zrobiły miękkich ludzi i taki jest rezultat. To było heheszkiem ale dla mnie mid czy senior to osoba która pociągnie projekt czyli 5-10 lat doświadczenia i pare projektów z głowy, Nigdy nie spotkałem osoby która z 3 rocznym stażem była ponad stan oczekiwań, a nawet jeśli to nigdy bym czemuś takiemu nie zaufał
  • Odpowiedz