Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zdrowe osoby, które świadomie zrezygnowały z posiadania dzieci zrezygnowały z całego życia. Wyjątkiem są ludzie, którzy poświęcili się pracy na rzecz pomocy innym albo pracy, która realnie przyczynia się do rozwoju ludzkości. Wyjątkami są także ludzie, którzy zrezygnowali z dzieci z powodu poważnych problemów natury genetycznej albo psychologicznej.

Cała reszta wypisała się z jakiejkolwiek odpowiedzialności i sensu istnienia, ograniczając się do prymitywnego trwania, stymulowanego przez kolejne zastrzyki dopaminy w rodzaju ,,podróżowania". Przypomina to wręcz w pewnym sensie cug alkoholowy.

Tak, wiem: nic mi do waszego życia, każdy robi co chce, jesteście egzaltowanymi osobami o wyższym poziomie istnienia, a wybór bezdzietności jest odpowiedzialny i dojrzały. To wszystko nie zmienia to jednak ani o jotę prostego faktu, że redukujecie się do niższego poziomu niż ameby. W przyszłości smutnym widokiem w Polsce nie będą niemal puste place zabaw, ale ludzie 50+, którzy świadomie zrezygnowali z rozwoju ludzkości, snujący się z pieseckiem na smyczy, myślący nad kolejnym zastrzykiem dopaminy i warczący na nieliczne, ,,wkurzające" dzieci.

#takaprawda #opinia #dzieci #rodzicielstwo #natalizm #antynatalizm #polska #rodzina· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 42
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mocna odklejka. Ludzkość ma problem z wieloma rzeczami, a dzietność nie jest jedną z nich. Wręcz obiektywnie dla komfortu ludzi jak i ekosystemu optymalniejsza byłaby mniejsza populacja planety. Stawianie reprodukcji na szczycie działań w kierunku poprawy ludzkości to jakieś nieporozumienie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Ale wiesz, że można połączyć posiadanie dzieci z dopaminowym hajem? Wystarczy się porządnie nafurać, pojawić się na losowej imprezie w remzie, zalać jakąś Karynę, a potem zwyczajnie rozpłynąć się w powietrzu i dalej żyć na dopaminowym haju mając jednocześnie spokój z tyłu głowy, że geny zostały przekazane ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
że geny zostały przekazane ( ͡º ͜ʖ͡º)


@czlowiekzcegla: jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie. Geny jednej osoby. Jeden czlowiek ani para nie buduje spoleczenstwa / cywilizacji / gatunku. Do przezycia ludzkosci jest potrzebne n par i duza roznorodnosc genetyczna.

Ludzi, rodziny 2-3 pokolen przed za huya bys nie rozpoznal, bo nei beda
  • Odpowiedz
naprawdę obawiasz się o liczbę ludzi na Ziemi?


@nilmerg: już teraz ludzkość jest na granicy zastępowalności pokoleniowej. Cały wzrost, który będzie w przyszłości, będzie wynikać wyłącznie z bezwładności i tego, że ludzie z wyży demograficznych w Afryce będą dalej żyć. I problemem nie jest liczba ludności, a piramida wieku, która u nas i w całym cywilizowanym świecie się odwraca.
  • Odpowiedz
@p4wl: a jakie Ci panowie biznesmeni maja kompetencje do wypowiadania się w tym temacie? Z resztą mnie nie interesuje kto mowi, tylko co mówi. A nie widziałem w tym artykule ani jednego argumentu za tym. Jedynie marzenia o kolonizacji kosmosu, do czego potrzeba ludzi.

Rozumiem, że Ty jako świadoma, krytycznie myślącą jednostka za nikim ślepo nie powtarzasz, zrobiłeś research i przytoczysz argumenty za.
  • Odpowiedz