Wpis z mikrobloga

#xbox #xboxseriesx #xboxone #xbox360 #xboxseries #konsole
jestem totalnym laikiem w kwestii konsol do gier. Chce kupić dzieciom (sobie pewnie też :P) konsole. wstępny wybór padł na xbox. Ale jest kilka rodzajów. najbardziej popularne series s i x. Główna róznica to napęd i cena. Czy bez napędu żeby grać, instalować gry jedyna opcja to ten abonament xbox, czy da się jakoś inaczej wgrać gry? Nie do końca chce i mam potrzebę wydawać "miliony". Może jakaś inna wersja xbox albo playstation? proszę doradźcie coś
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@goldboy: czyli mając serie s, wchodzę do microsoft store kupuje gre, automatycznie się instaluje na dysku i gram kiedy chce? bez dodatkowych abonamentów itp? Ceny gier na płytach sa podobne do cen w tych sklepach online? jeżeli tak to ten 1000 zł różnicy jednak nie warto dopłacać
  • Odpowiedz
@slik: Kupujesz gry w wersji cyfrowej i pobierasz na konsolę. Series X będzie lepszy, bo wiele gier działa nie tylko w lepszej jakości, ale też w 60 FPS, a na Series S mogą być w 30 FPS. No chyba, że będziecie grać w trochę starsze gierki, to wiele z nich dostało tzw. FPS Boost i chodzą w 60 klatkach na Series X i S. Co do gier, to możesz je kupować
  • Odpowiedz
@slik nikt juz nie kupuje gier na plytach. jest duzo promocji i o ile nie bedziesz kupowal gier na premiere to wystarczy poczekac miesiac-dwa i kupujesz za polowe ceny. series s jest spoko o ile styka ci 1080p i 30fps. jak chcesz lepsza grafe i wydajnosc to series x. abonament jest do grania online. gamepass oplacasz co miesiac i masz dostep do biblioteki gier. jest ich mnostwo i nie ograsz za chiny
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@nobrain @Drzony_z_Arizony @goldboy: mega fanem gier nie jestem, dzieci tym bardziej, w nowości nie zamierzam grać. Z tego co piszecie to widzę że seria s mi w zupełności wystarczy.
szkoda że kinect już wyszedł z mody - to by było fajne dla dzieci

kurde, niby jakiś mega stary nie jestem, ale człowiek już nie ogarnia
  • Odpowiedz
@slik: W takim razie Series S będzie ok. Tylko chyba są wersje z 512GB i 1TB. Na 512 dużo się nie zmieści, bo tam chyba niecałe 400GB jest dostępne, ale warto wiedzieć, że możesz w przyszłości dokupić kartę rozszerzeń lub podłączyć dowolny dysk na USB 3.0 i na nim mieć gry. Niestety najnowsze gry mogą być grane tylko z dysku wbudowanego lub oficjalnej karty rozszerzeń, ale setki innych gier spokojnie z
  • Odpowiedz
@slik: Możesz kupić S, ale ma ona swoje ograniczenia i jeśli wiesz, że napęd będzie wykorzystywany [na przykład kupowanie gier pudełkowych na OLX i późniejsza odsprzedaż] i możesz dołożyć do wersji X, to weź X.

Series S to taka zachęta i wprowadzenie do nowej generacji Series. Czysto cyfrowa, bez abonamentu nic nie zrobisz. Posiadałem Series S, posiadam Series X i nie powiem, że żałuję zakupu wersji cyfrowej, ale różnica jest wyraźna
  • Odpowiedz
@slik z tego co piszesz to zastanów się nad Nintendo switch. Switch ma masę gier z ruchem, chyba najwięcej gier dla 4 graczy, no i jak nie masz sumienia i kasy to Nintendo można przerobić. Series s ma sens chyba tylko wtedy kiedy nikt z was się nie wkręci w granie i będzie mniejsza strata, a jak się wkręcicie to i tak wymienisz ja na x, choćby ze względu na pamięć.
  • Odpowiedz