Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sytuacja ze zniżkami po szkodzie likwidowanej z AC, po której został zrobiony regres?

Likwidator szkody regresowej powiedział mi że w UFG mam wpisaną szkodę na kwotę 0zł i nie powinienem mieć zwyżek, ale oferty są prawie 2x wyższe niż rok temu.

Compensa była jednocześnie TU obsługującym OC i AC, więc regres był wewnętrzny i od nich dostałem ofertę niewiele wyższą niż w zeszłym roku. Powiedzmy, że tutaj jest w miarę ok i nie wnikam na ile moje ewentualna zniżka jest pokryta przez wzrost składek.

#ubezpieczenie #oc #ac #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cwlmod: Po pierwsze, zawsze lepiej zapytać swojego pośrednika o takie sprawy, niż losowe osoby na wykopie :)

po drugie, dlaczego likwidowałeś szkodę z własnego AC, mimo że sprawca miał OC?

Mimo że szkoda była regresowana, to nie znika z bazy UFG, dana szkoda będzie widniała już zawsze, tylko że z informacją czy był regres czy nie, więc sprawa rozbija się bardziej na sposobie sprawdzania zapisów w bazie UFG, i tak
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: To była kolizja z dzikim zwierzęciem. Szanse na sukces były bliskie zera, a likwidatorka mocno mi sugerowała żeby likwidował z AC i nie tracił czasu.

Regres zakończył się w styczniu przelewem, a szkoda ostatecznie gdzieś w październiku (pod względem biurokracji).

Pytam tutaj bo są też mniej randomowe osoby, które pracuja w tej branży
  • Odpowiedz
To była kolizja z dzikim zwierzęciem.


@cwlmod: Aaaa no to faktycznie, nie wspomniałeś że to z innego ubezpieczenia, dlatego przyjąłem że mowa o OC komunikacyjnym.

Mimo wszystko mam nadzieję że moja poprzednia wiadomość odpowiedziała na Twoje wszystkie pytania :)
  • Odpowiedz
@cwlmod jako, że się nie znam się wypowiem. Wartość szkody to jedno a sam fakt, że jest widoczna to drugie, wygląda jakby sobie zrobili "ochronę zniżek" ( ͡° ͜ʖ ͡°) poproś Compense i UFG o historię ubezpieczenia, będziesz miał co porównywać
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek Nie chodzi o usuniecie tylko przeliczenie składki. Z drugiej strony takie pukanie po tu by prosić o przeliczenie jest do dupy.

Poyebana sytuacja. Od tego mama ac żeby móc z niego korzystać a regres powinien wymazywać szkodę
  • Odpowiedz
@cwlmod dlaczego niby miałby? Po pierwsze firmy mają obowiązek zgłaszania każdej szkody, a po drugie regres dotyczył tylko kwoty wypłaconej a nie kosztów jakie poniosła firma, w tym kosztów rzeczoznawcy, likwidatora etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek Bo mnie nie obchodzi jak oni się rozliczają. Mnie obchodzi że szkoda nie z mojej winy rozliczona z OC sprawcy dalej mi ciąży.

Co to za podejście że po zrobieniu regresu dostaje 100% zwyżki?
  • Odpowiedz
@cwlmod wytłumaczę to tobie krok po kroku. Miałeś szkodę, zgłosiłeś ją z AC, co firma musiała zgłosić do ufg, dostałeś odszkodowanie co też musieli zgłosić, po regresie firma też wysłała taką informację do ufg, że szkoda była zwrócona z OC sprawcy i firma niema nic więcej do gadania, bo nie mogą sobie od tak napisać żeby ufg usunęło szkodę, firmy działają na podstawie przepisów i to nie ich wymyśl że tak
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: Nie mam problemu z historią, bo i dlaczego, ale o to że mam absurdalnie wysokie oferty.

Compensa mi dała w miarę normalną ofertę ale Ergo Hestia,pzu i coś jeszcze dają kwoty prawie dwa razy tyle.

Wcześniej płaciłem 5700, teraz compensa chce 6200 a reszta 9500-12000
  • Odpowiedz
  • 0
@jadalny_kasztan @sayanek: Okazało się że nie mam niczego w historii szkody. W PZU gość mi dopiero zasugerował, że prawdopodobnie dostałem mandat od nowego roku.

No brawo - pierwszy mandat od 5 lat na 5 punktów za zakaz zawracania i składeczki 2x w górę. Co za poyebany kraj, że bardziej opłaca sie rozwalić auto i robić szkodę niż dostać mały mandat xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: Już to pisałem,

więc sprawa rozbija się bardziej na sposobie sprawdzania zapisów w bazie UFG


Więc to że PZU nie widzi tej szkody to nie znaczy że inni też nie widzą :)
  • Odpowiedz