Wpis z mikrobloga

Mam serwer z bazą danych SQL, dzisiaj po przyjściu do firmy wszystkie laptopy mają problem z wczytaniem bazy danych SQL przez program WFMAG.
Powód?
O dziwo dzieje się tak tylko wtedy gdy jednostka służąca za serwer przejdzie w tryb wygaszonego ekranu. Wtedy WFMAG mieli ale nie może ostatecznie wczytać bazy danych, jak tylko ruszę myszką na serwerze to normalnie się wczytuje i śmiga. Przyznam dość nietypowy objaw, ktoś coś?
#it #bazydanych #sql #wfmag #programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdfiksowy: wygaszony ekran to pewnie tryb uśpienia lub oszczędzania energii.
Czy "serwer" ma jako OS Windows Server, czy może jest to zwykły komputer/laptop który robi za "serwer"? :D
Sprawdź czy serwer SQL nie jest przypadkiem uruchomiony w usługach na koncie lokalnym xD
Sprawdź w zarządzaniu energią czy nie ma przypadkiem ustawionego oszczędzania energii przez co wyłącza Ci np. kartę sieciową :D
  • Odpowiedz
  • 0
@kantek007: @Rasteris @Desseres
Jednak nie jest to tylko problem wygaszonego ekranu, właśnie się logowałem znów i poszedłem do serwera i nie było wygaszonego ekranu, jednak dopiero po ruchu myszką zalogowało mnie do bazy (WFMAG) na innym komputerze xD

Jest to zwykły komputerek co robi za serwer (: na WIN 10
  • Odpowiedz
@asdfiksowy: widzę dwie mozliwości, jedno to opcje oszczędzania energii. Jak nieużywany to np odłącza dyski, obniża taktowanie. Druga taka, że coś ostro jedzie po komputerze jak nie jest używany. Sprawdź antywirusem. Włącz monitor procesów. Zobacz jakie jest obciązenie procesora gdy nie korzystasz, zobacz opcję oszczędzania energii. Więcej bez obejrzenia pacjenta nie powiem.
  • Odpowiedz
@asdfiksowy: pewnie proces bazy danych jest usypiany dla security albo dla zużycia energii. Nic nadzwyczajnego, po prostu wyłącz wygaszanie ekranu
  • Odpowiedz
jednak dopiero po ruchu myszką zalogowało mnie do bazy (WFMAG) na innym komputerze xD


@asdfiksowy: możliwe, że spanie na serwerze ubija połączenia z innych komputerów i ruszanie myszką je ponawia
  • Odpowiedz
@asdfiksowy: oszczędzanie energii na karcie sieciowej, na 100%. Ten program instalowała ci jakaś firma?

Wejdź w menedżer urządzeń, znajdź kartę sieciową, wejdź w jej właściwości i na którejś zakładce (zazwyczaj ostatniej) powinno być coś o trybie oszczędzania energii. Jak nie ma to podrzuć zrzuty z menedżera urządzeń i wszystkich zakładek karty sieciowej.
  • Odpowiedz