Wpis z mikrobloga

Mirki z jaki firm wybrać następujące sprzęty AGD, czego unikać

1. Lodówka wolnostojąca budżet 2 - 2,5k
2. Płyta gazowa (szkło czy blacha nierdzewna)
3. Pralka (z dozownikiem detergentu) + Suszarka - 5-6k
4. Parownica
5. Piekarnik do zabudowy tutaj coś wyższej półki
6. Air fryer pojemność 5 litrów wystarczy dla dwóch osób - najlepiej z szybką.

#kuchnia #gzw #gotujzwykopem #remontujzwykopem #budujzwykopem #agd #gotowanie #polskiedomy #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kojos: Mam płytę gazową szklaną i następna raczej będzie INOX w macie. Czyści się może podobnie pod względem przyczepność brudu, ale szkło trzeba wypolerować na błysk, by był faktyczny efekt czystości.
  • Odpowiedz
Air fryer pojemność 5 litrów wystarczy dla dwóch osób - najlepiej z szybką.


@kojos: Po co, jak masz to samo w piekarniku...? Air Fryer to nic innego, jak termoobieg wolnostojący.
  • Odpowiedz
@kojos: lodówka liebherr
płyta gazowa xDDDD bierz indukcję - o dziwo TEKA działała lepiej niż bosh
pralka jak na razie u mnie samsung - nigdy lg
parownica jest tylko z philipsa - jak się zepsuje po latach to pisz do mnie - pompka za 100 zł i można samemu wymienić
piekarnik #!$%@? wie- bierz co się podoba bo to ma tylko wyglądać
  • Odpowiedz
2. Płyta gazowa (szkło czy blacha nierdzewna)


@kojos: Bierz indukcję, a jak trzeba coś przypalić to palnik. Dużo szybciej się wszystko grzeje, czyściej, wygodniej, ekonomiczniej, bezpieczniej. Rzucam wyzwanie każdemu kto uważa, że z indukcją nie da się równie dobrze gotować.

6. Air fryer pojemność 5 litrów wystarczy dla dwóch osób - najlepiej z szybką.


@kojos: Mam Iinstant Pot Ultimate 6,1l, jak dla mnie ok, ale Tacie kupiłem Duo
  • Odpowiedz
1. Co do lodówki, polecam z kostkarką lodu, warto dopłacić
2. Ja mam szkło, trudnij zarysować ale zawsze można zbić. Jak masz miejsce weź 5 palników
3. Pralkę brałem ze względu na szybki program 20 min
4. Parownica, mam najzwyklejszą
5. Piekarnik by miał opcje pieczenia dwóch potraw jednocześnie
6. Air frye nie mam
Co do firm, to loteria, bardziej skupiłem się na funkcjach i użyteczności
  • Odpowiedz
@lucasy Szczerze? Nie zauważyłem żeby się jakoś specjalnie wolniej nagrzewal piekarnik. Miałem Fryera i sprzedałem w #!$%@?. Przereklamowane gówno. Jak ktoś nie ma termoobiegu, to jeszcze jakoś się broni. Ale w przeciwnym wypadku, kasa #!$%@? w błoto.
  • Odpowiedz
@Zielony34: od tematu OPa uciekamy :), my mamy piekarnik z termo (nie jakiś wypas, ale też nie najtańszy) i jak trzeba na szybko cos dzieciakom zrobic (fryty plus nuggetsy, lub nawet kiebłachy kawałek) to frytownica duzo szybciej to ogarnia niż piec. Zanim piec zgasi lampkę bym wsadzał fryty to w maszynie juz sie ładnie pieką. A gdy dzieci wrzeszczą każda minuta jest na wagę złota. No i skoro pracuje krócej
  • Odpowiedz
Rzucam wyzwanie każdemu kto uważa, że z indukcją nie da się równie dobrze gotować.


@Mirkosoft Na dobrej inwerterowej indukcji się da chociaż jest mniej intuicyjna od gazu. Na taniej indukcji gotuje się zwyczajnie gorzej.

  • Odpowiedz
@Inozythol na peperze narzekali na wyważenie. Kupiłem jako drugą pralkę i widzę jak się trzęsie i terkocze. Gdybym nie miał osobnej pralni to bym to zgłaszał ale gwarancja podobno olewa.
No i obok stoi Samsung i jest dużo lepszy.
  • Odpowiedz
2. Płyta gazowa (szkło czy blacha nierdzewna)


@kojos: Ja mam z bosha i jestem zadowolony, ale mało gotuje, praktycznie wcale. No jedynie czajnik.
No widać każdy brud i zachlapanie ale wygląda dużo lepiej niż blacha, nowocześniej. Na pewno trochę trudniej się czyści niż zwykłą płaską płytę bo tu powierzchnia pod rusztami nie jest zupełnie płaska, ma taki kwadrat pod każdym palnikiem. Używam jednego palnika (pod czajnik) a ten kwadrat nie
  • Odpowiedz
Mireczku, tak jak ty mialem ten sam problem do nowego mieszkania i długo szukałem urządzeń,. więc się podzielę, bo myślę ze trafilem naprawdę bardzo dobrze, jak bedziesz chcial konkretne modele, co kupiłem to pisz.
1. Lodówka - zastanow się nad marką siemens. Lodówka z tych szerszych 80cm? z tego co pamietam i wyższych, większych. są pojemne. Żona zadowolona. Nie musi robić tetrisa po zakupach.
2. Czemu nie indukcja? Zajmuje duzo mniej miejsca
  • Odpowiedz