Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co zrobić w danej sytuacji?
Wynajmuję pokój w kilku pokojowym mieszkaniu. Podczas podpisywania umowy, właściciel mieszkania zarzekał się, że w pozostałych pokojach mieszkają wyłącznie obcy lokatorzy. Jednak okazało się niedawno, że jedynym z lokatorów jest syn właściciela. I teraz jest nie ciekawa sytuacja. Gdyż pozostali lokatorzy wracają na weekend do domów (studenci), a on zostaje. I teraz mam mentlik w głowie, czy syn właściciela nie chodzi po moim pokoju i nie przegląda moich prywatnych rzeczy.

Myślę nad zakupem #kamera aby mieć w razie czego dowód, do natychmiastowej rezygnacji. Najchętniej już teraz bym zrezygnowała i wynajęła coś lepszego, ale jestem zobowiązana na bardzo nie korzystnych warunkami rezygnacji. Czy polecacie jakąś dobrą kamerę która zapisywała by wideo w chmurze a nie na pendrive czy karcie?

#pytanie #wynajem #mieszkanie #nieruchomosci #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Instaluj kam nawet się nie zastanawiaj. Jak masz jakiś prosty zamek do pokoju to dostanie zajebisty paragraf. Myślę, że z odszkodowanie będzie cię stać na wynajęcie mieszkania.
Podpis z nim ugodę nie szantażuj go.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ... Pierwsza zasada wynajmuje się tylko takie pokoje które w drzwiach mają normalnie zamek i pokoje zamyka się na zamek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... Po drugie jeżeli nic ci nigdy nie zginęło i tak dalej to najlepiej najpierw zrobić sobie jakiś test czy coś się w ogóle dzieje.
... Nawet jak kupisz załóżmy kamerę i teoretycznie nagrasz że ktoś wchodzi do pokoju a nie ma w tym pokoju żadnego zamka w drzwiach to zawsze można się wytłumaczyć że usłyszało się jakiś hałas czy coś można różne rzeczy wymyśleć.
... Natomiast jeżeli trzeba pokonać zamek żeby wejść do pokoju to to już nie jest byle co i z tego nie można się tak łatwo wybronić.
... Idąc dalej jeżeli ktoś wejdzie do pokoju i zacznie przeglądać twoje rzeczy to jest wielka wielka szansa że kamery i tak znajdzie.
... A jeśli nawet nie znajdzie a będzie nagrane że ta osoba coś przegląda ale nic nie ukradła albo jeżeli nawet robiła coś niefajnego na tym nagraniu to w skrócie rzecz ujmując to że będziesz posiadać takie nagranie niewiele ci
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Może jakiś tani, stary, używany smartfon ze zbitym ekranem ale działającym dotykiem? W zasadzie aby jedynie sprawdzić to wysyłanie do chmury nie potrzebne. Wieczorem po przyjściu odtworzysz sobie nagranie.
  • Odpowiedz
@cotozazycie @Wookie2020 @bartpl ... Monitoring działa na tej samej zasadzie jakbyś miał monitoring wynajmowanym całym domu dla siebie pod jednym warunkiem że nagrywasz przestrzeń która jest w twoim władaniu... Drobne różnice mogą być jeżeli chodzi o jakieś korytarzyki i przestrzenie wspólne i tak dalej albo monitoring ogrodzenia i takie tam ale w tym przypadku to jest tutaj nieistotne ponieważ osoba wynajmuje pokój więc każdy monitoring który będzie wewnątrz tego
  • Odpowiedz