Wpis z mikrobloga

Pół roku czułem się jak gówno. Stres, mówili, przepracowany, mówili. Multum badań z dziwnymi, złymi wynikami, chodzenie po lekarzach. Byłem wrakiem człowieka. 2x mniej produktywny, jakoś tak nagle. Bezsenność, jadłowstręt, światłowstręt, nerwowość, dziwne uczucie w brzuchu, nie ból ale jakby coś tam było. Problem z termoregulacją, nadmierna potliwość, albo uczucie zimna, czasem do tego stopnia, że darłem się na kierowniczkę w robocie że zimno. Dziwne objawy. Spadek wagi o 10 kg bez przyczyny w 3 miesiące. Spodnie stały się o rozmiar za duże. Badałem się na wszystko, myślałem, że to koniec. Zawsze myślałem, że rak do mnie pasuje. Ale zmieniłem dietę i po paru dniach jak ręką odjął. Jakbym się obudził z półrocznego koszmaru. Okazuje się, że w wieku 34 lat zaostrzyła się nietolerancja laktozy, no i do tego najprawdopodobniej stałem się bezglutenowcem. Brzydzę się sobą.
#zalesie #pdk
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX: to cytat z Walaszka, ale ogólnie to kiedyś niestety mnie bawili hipsterzy bezglutenowi, którzy zrobili test za stówkę z (małą skutecznością) i nagle stwierdzają nie mogą jeść zwykłych bułek. Teraz mi wstyd, i po tym co przeszedłem wiem jaki to jest koszmar nie wiedzieć co się dzieje i patrzeć na skład wszystkiego co się je jak wariat. Niesamowita jest ilość rzeczy, która mi szkodzi, i to jak dziwne i złe
  • Odpowiedz
Okazuje się, że w wieku 34 lat zaostrzyła się nietolerancja laktozy, no i do tego najprawdopodobniej stałem się bezglutenowcem. Brzydzę się sobą.


@alaerion: nie bądź dla siebie taki surowy. Może to jednak jest rak, a nie nietolerancja laktozy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Eustachy_goli_pachy: mam tez inne obleśne objawy… celiaklia wychodzi mi poprzez wykluczenie innych chorób np hemochromatozy, helicobacter, tasiemca, wrzodów i innych zmian, wątroba niby Ok… i fakt ze czuje się w końcu normalnie jak jem ostrożniej. Lubiłem tez np piwo, i po rezygnacji z tego i innych rzeczy jak ręką odjął. Teraz muszę zbadac dokładniejszy zakres tego co mogę jeść i zrobić np badanie różnicujące nietolerancje pokarmowe od alergii. Bo niektóre reakcje
  • Odpowiedz