Wpis z mikrobloga

@Metylo dokładnie tak jest, wpadliśmy w pułapkę średniego wzrostu. Jak wszystkie biznesy się do nas przenosiły bo tu taniej to wtedy takie zachowanie było cacy, ale jak teraz chcą iść gdzie indziej bo tu juz drogo to już takie zachowanie jest be?
  • Odpowiedz
Tylko to tylko podwykonawcy dla zachodnich firm, nie samodzielne przedsiębiorstwa z własnym produktem i marką. Generalnie lepiej jest mieć własny kapitał niż być montownią/ poddostawcą.


@djtartini1: Zdaje się że nie wiesz co piszesz nawet.
Podwykonawcy to nasz własny polski kapitał jest.
No generalnie lepiej być bogatym niż biednym - dokonałeś odkrycia roku. Co z tego wynika? Nic z tego nie wynika.
Jedynie to że dalej polski kapitał zwalnia więcej w
  • Odpowiedz
Jedynie to że dalej polski kapitał zwalnia więcej w IT niż zachodnie firmy w Polsce.


@masz_fajne_donice: No nie wiem, to nadal zwykli podwykonawcy zagranicznego kapitału bez produktu pod własną marką. Poza tym we wpisie to nawet nie są firmy IT. Odkrycie roku- bo już ktoś mi pisał na wykopie, że lepiej mieć kapitał zagraniczny niż krajowy.
  • Odpowiedz
  • 83
@michal0110 Mamy jeden z najniższych udziałów wynagrodzenia pracownika w relacji do zysków firmy.
Janusz dostaje stawkę europejska do portfela a pracownikowi daje ustawowe minimum.

Niemcowi się jakoś opłaca zapłacić te 4 tysiące euro brutto za pracownika a Polak już płacze ze to zły ZUS xD @Metylo
  • Odpowiedz
No nie wiem, to nadal zwykli podwykonawcy zagranicznego kapitału bez produktu pod własną marką.


@djtartini1: Jak niby to rozróżniasz? Masz jakąś statystykę kto jest podwykonawcą bez produktu a kto ma własny produkt?

wspierajmy polskie firmy te nie będą uciekały za granicę

Pisałeś o polskich firmach. Teraz zmieniasz na
  • Odpowiedz
@michal0110: w Niemczech i Francji jeden pracownik jest w stanie wyprodukować w godzinę więcej dóbr (albo dóbr więcej wartych) niż pracownik w Polsce, stąd pomimo wysokich kosztów pracy nadal opłaca się produkcja w tych krajach.
  • Odpowiedz
Jak niby to rozróżniasz? Masz jakąś statystykę kto jest podwykonawcą bez produktu a kto ma własny produkt?


@masz_fajne_donice: Dokładnie to tak napisalem, więc nic nie zmieniałem "samodzielne przedsiębiorstwa z własnym produktem i marką". Jak rozróżniam? Jak mają własny produkt i markę to mają, a jak nie to nie( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Tymczasem Januszom pracowniczym według danych 2023 wydajność spadła o 1% pensje o 11.7 % do góry, pluc wam w ryj robole wiecznie pokrzywdzone przez los i zawsze tylko kombinujący jak #!$%@? cos z zakladu
  • Odpowiedz
@frutson:

O #!$%@?, rekordowe zyski? Ewidentnie trzeba wszystkich zwolnić i się zawijać tam gdzie tańsze małpy.


Ej a daj mi jeden argument za tym, żeby tego nie zrobic
  • Odpowiedz
Jak zwykle pracownik kulą u nogi międzynarodowych i polskich biznesów


@Metylo: Najwięcej mają do powiedzenia ludzie na etacie. Ja już czekam tyle lat aż w końcu założą własne firmy z godnymi zarobkami i wysoką kulturą pracy abym mógł się u nich zatrudnić no ale jakoś dalej cisza :(
  • Odpowiedz
Nie wiem jakim cudem we Francji czy Niemczech dalej istnieją firmy produkcyjne?

A może jednak to chodzi o maksymalizację zysku po przez brak jakichkolwiek praw człowieka i praca po 16 godzin dziennie za miskę ryżu?


@michal0110: no dokładnie o to chodzi naiwniaku xD Tylko oni robili to jakieś ~50-100 lat temu w Afryce i Azji (a tak naprawdę dalej mają tam strefy wpływu vide Francja) a kapitał wrzucili w innowacyjność a przez to wysokomarżowe produkty sprzedawane do państw-kolonii, które same nie umieją ich wytworzyć a bogactwo tak uzyskane rozlewa się po całej gospodarce. My w tym czasie byliśmy takimi murzynami a przy okazji dwa razy przejechani walcem wojen światowych oraz komuną. Tak ja wiem Niemcy też, tylko Niemcy Zachodnie były potrzebne USA więc je odbudowano a wschodnie dalej są zapóźnione. Dzisiaj to dzięki temu nomen omen "przewaga dzięki technice" inżynierowi z Audi sprzątaczka w Niemczech zarabia tyle co inżynier w PL, pracujący dla któregoś w łańcuszku malejących marż poddostawcy Audi.

Dlatego megalomańskie projekty PiS które miały pomóc nam dołączyć do stawki innowacyjnych wysokomarżowych producentów na dużą skalę, no ale to PiS więc #!$%@? z
  • Odpowiedz
@Metylo: problemem jest wysoka cena energii a co za tym idzie surowców, materiałów, polproduktow z UE. Ale nikt tego nie powie bo będzie uznany za onuce i eko terrorystę. To że koszt wytworzenia energii we Francji z Atomu czy nawet z wody w Norwegii jest niski nie znaczy że oni mają tańszą energię niż w innych krajach. Norwegia przystąpiła do Europejskiego Rynku Energii i ceny częstej energii z wody #!$%@?ło
  • Odpowiedz
Te które robią dla zachodu #!$%@?ć prądem?


@masz_fajne_donice: Jeśli ktoś jest podwykonawcą to ok- nie mam z tym problemu, że zarabia. Przecież zleceniodawca wyznaczył mu zadanie i nie zrobił tego z dobrego serca (tylko np. niższe koszty), po co wsparcie? Żadnych utrudnieć, ale dotować dodatkowo obcy kapitał to nie ma sensu, tym bardziej, że lwia część zysków, a co za tym idzie podatków jest płacona w kraju siedzibie firmy.
  • Odpowiedz