Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit #ppbit #scrum #scrummaster #sprint #4mitomans

Odechciewa sie wchodzić na ten portal. Kolejna banda mitomanów. Typ pluje na zarobki 30-35k, które w Polsce zarabia max 0,1% programistów. I to nie są zwykli koderzy tylko yebani pasjonaci z autyzmem, aspergerem i ADHD, którzy kodują od 8 roku życia, nie mają znajomych, rodziny, każdy wieczór i weekend na kodem, zero kondycji, pasji, uprawiania sportu, tylko komp chodzi 12-16h dziennie!

Tymczasem realia są takie, ze seniorzy z 10-letnim stażem biją się w rekrutacjach gdzie przychodzi po 100 nieraz 200 CV o stawki rzędu 20-22k, czasem 24k netto b2b. Team leadeer z mocnymi nadgodzinami praca 9-10h dziennie 25k netto b2b max takie są realia na chwile obecną w Polsce

99,9999% tagu #programowanie #programista15k, inżynierów po 5 letnich ciezkich studiach i 10 latach zakuwania po godzinach i w weekendy by się dało pociąć czy zrobiło z radością loda z połykiem jakiemuś Scrum Masterowi po europeistyce, byle tylko dostać posadkę 30-35k netto b2b bez urlopu, L4 i praca w każde polskie święta (lub brak kasy) a w Polsce święta to ok 13 dodatkowych dni urlopowych co z 26 dniami ustawowego urlopu daje 39 dni. A tu jeszcze mowa zapewne o UoP na rękę po KUP 30-35k na rękę! Stawka marzenie dla typowego klepacza kodu.

Opisuje tu często prawdziwe rozterki programisty niepasjonata który poszedł do IT dla łatwej kasy (byle małpa ogarnie CRUDy z użyciem AWS i K8S), bez autyzmu, z zainteresowaniami, dupeczkami, znajomymi, pasjami, hobby i normalnym życiem.

Rok temu miałem jako senior java dev 6 lat stażu, dostałem 20k netto b2b + płatne 26 dni urlopu i 7 płatne dni L4 w roku (jak chce więcej chorować to nie dostaje kasy). Potem podwyżka skromna do 22k netto b2b po okresie próbnym. W styczniu zero podwyżki corocznej (firma od ponad 10 lata dawała ludziom mało, bo mało, grosze, ale te 10-15% pensji rocznej to zawsze miło, akurat na święta do wydania) bo kryzys w IT

Obencie 7 lat stażu w IT, senior backend dev, ale klepę CRUDy z nietypowym stackiem w Polsce - mikroserwisy w Javie 11,17 z planem migracji do 21, CRUDy przez protobuffy, asynchroniczne wiadomości z kafki, SQSy, kinesisy, sporo noSQL w pracy, mongoDB ostatnio nawet bazy grafowe. Serverlessy w pythonie tez sie czasem napisze króciutkie (ale za to zajebiście drogie) lambdy. Do tego sporo pisze w groovym (CI/CD) + terraform bo firma nie chce zatrudniac devOpsów. Nie mam gówna w postaci SQLi Oracle/Postgres, Javy 8, Springa 4 i Hibernate.

Od ponad miesiąca szukam nowej pracy, na linkedinie dostaje oferty na seniora 15 000 - 18 000zł netto b2b, jak wysyłam CV na just join/pracuj 18k to mówią że za dużo sobie wołam i kryzys, dopiero przy 16-17k rekruterki kontynuują rozmowy.

7 lat stażu, max na co moge liczyć to 16-17k netto b2b, a i tak rekruterki mówią, że one mają setki CV od seniorów 10-15 lat stażu, co liczą na skromne 20k netto b2b bo mają spore kredyty i leasingu i są już 4-6 miesięcy bezrobotni i żebym nie cwaniakował z moimi 7 latami stażu podczas kryzysu, bo mają lepsze rybki w akwarium.

A tu jakiś typ mitoman narzeka na 30-35k na rekę w miesiąc jako programista i nawet mówi, że 60k by go nie zaskoczyło, kumacie? xD Tyle to nawet nie ma Niemiec co klepie nietrywialne R&D max na co może Niemiec liczyć to 120k euro brutto rocznie czyli w dobrej klasie podatkowej 6-7k euro na rękę. A tu zwykły CRUD dev małpa by chciał 60k

Drugi ma nick Oskariat i UDAJE że zarobił 1 500 000 cebulionów w ROK #!$%@? trzymajcie mnie bo nie wytrzymam ze śmiechu, pewnie to kolejne multikonto znienawidzonego tutaj na wykopie zyeba @sikalafou aka @LezliNilsen)

Dlaczego tu nie ma jakiegoś automatu z AI do banowania mitomanów na tagu? Wyszukać we wpisie regexpem słów kluczowych ponad 30 000 i od razu wpis może lecieć do kosza jako mitomaństwo
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: MITOMANIA

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
7 lat stażu, max na co moge liczyć to 16-17k netto b2b, a i tak rekruterki mówią, że one mają setki CV od seniorów 10-15 lat stażu, co liczą na skromne 20k netto b2b bo mają spore kredyty i leasingu i są już 4-6 miesięcy bezrobotni i żebym nie cwaniakował z moimi 7 latami stażu podczas kryzysu, bo mają lepsze rybki w akwarium.

@nad__czlowiek: Lubię czytać te baity, ale przy tym
  • Odpowiedz
@romyy w dużych kontraktorniach w PL zaczęly się teksty dla ludzi, żeby zastanowić się nad realną podwyżką, z sugestią żeby była jak najmniejsza. Mimo że samemu klientowi końcowemu normalnie podwyższą stawkę.
  • Odpowiedz