Wpis z mikrobloga

123 711 + 375 = 124 086

O tak, wrΓ³ciΕ‚em o wΕ‚asnych siΕ‚ach,😊
O tak, z peΕ‚nym brzusiem,😁
O tak, trochΔ™ barki bolΔ… i cztery litery,πŸ˜”
O tak, ale dziΕ› wiaΕ‚o,🌬️
O tak, jestem Ε›piΔ…cy, wiΔ™c zmΔ™czony,πŸ˜‰
O tak, chciaΕ‚em jeszcze jechaΔ‡ by dokrΔ™ciΔ‡ do kilometraΕΌu,🫑
O tak, pewnie kiedyΕ› dokrΔ™ce,πŸ₯Ή
O tak, idΔ™ spaΔ‡ dobranoc.πŸ’€
Stary niedΕΊwiedź🐼 mocno spaΕ‚, obudziΕ‚y mnie dzwony koΕ›cielne.πŸ””πŸ””πŸ””
WiΔ™c znΓ³w opowieΕ›Δ‡ moja z wyprawy rowerowej.🫑
Przygotowania zaczynamy od wyznaczenia trasy na mapy.cz, πŸ—ΊοΈwbita w komputer pokΕ‚adowy na ktΓ³rym jeszcze ustawiam alarm, by nie przekraczaΔ‡ granicy 4 strefy tΔ™tna.πŸ˜‰ PΓ³ΕΊniej wejΕ›cie do kuchni,πŸ§‘β€πŸ³ i zaczynam katorgΔ™πŸ˜ž, nie przepadam za gotowaniem, krojeniem i wszystkiego co z tym zwiΔ…zane jest.😊 Ostatnio prezes Fajnych RowerzystΓ³w zwrΓ³ciΕ‚ uwagΔ™, by lepiej kanapki robiΔ‡ z masΕ‚em orzechowym co wykonaΕ‚em.🫑 SwΓ³j napΓ³j do picia zrobiΕ‚em, woda, cytryny, miΓ³d i sΓ³l himalajska.πŸ§‹ Do tego trochΔ™ makaronu z kaszΔ… i jakieΕ› maΕ‚e dodatki, wyszedΕ‚em zadowolony😊
Rano budzik dzwoni o czwartej, ⏰no niech dzwoni, przestawiam go o pΓ³Ε‚ godzinki, 😁wieczorem trochΔ™ przez telefon siΔ™ zagadaΕ‚em.πŸ˜‰ Ubranie siΔ™ i znΓ³w wejΕ›cie do tej kuchni, jajecznica z makaronem, solidna kawa, dobrze zjeΕ›Δ‡, spakowaΔ‡ jadΕ‚o, rozgrzewka i w trasΔ™.🚴 PodchodzΔ™ do mustaczka mojego🚲, zadowolony myΕ›lΔ™, nawigacja na miejscu, Ε‚aΕ„cuch nasmarowany, πŸ˜‰nagle jeszcze koΕ‚a dopompowaΔ‡ trzeba.πŸ‘¨β€πŸ”§. RobiΔ™ to w chwilΔ™ moment i wyjazd na pΓ³Ε‚noc..!!! 🧭Atak na stolicΔ™ nie tylko Polski, teΕΌ i wojewΓ³dztwa mazowieckiegoπŸ˜‰. Och Warszawa, Warszawa.. πŸ™‚
o dostaΕ‚em zaproszenie na grillaπŸ– niedzielnego wiΔ™c mykam, pewnie opowieΕ›Δ‡ skoΕ„czΔ™ wieczorem.πŸ–‹οΈ trzymaj siΔ™ czytelniku, idΔ™ jeΕ›Δ‡ miΔ™sa rΓ³ΕΌnego typu πŸ™‚ PeΕ‚en brzuszek i dobrze energii wraca.πŸ₯Ή
WiΔ™c zaczΔ…Ε‚em przygodΔ™,
CzuΕ‚em emocjonalnΔ… wygodΔ™,
SΕ‚onko powoli wstawaΕ‚o,
Serce moje radowaΕ‚o.
Wiaterek mnΔ… chybotaΕ‚,
A ja wciΔ…ΕΌ podrΓ³ΕΌy trwaΕ‚.🫑
Pierwsza czΔ™Ε›Δ‡ przygody mijaΕ‚a na spokojnie.πŸ˜‰ KrΔ™ciΕ‚em powoli, bez spiny, caΕ‚y czas konsumowaΕ‚em, piΕ‚em.☺️ Wiatr siΔ™ wzmagaΕ‚,πŸŒͺ️ z zachodu wiaΕ‚ fruuu.. Mocniej i mocniej, czasem delikatnie z kursu potrafiΕ‚ wytrΔ…ciΔ‡, zachwiaΔ‡ mnΔ… 🫑Trasa bocznymi drogami, raczej asfaltami, moΕΌna sobie podziwiaΔ‡ przyrodΔ™. Wiosna siΔ™ zaczΔ™Ε‚aπŸ₯°, drzewa siΔ™ zieleniΔ…. Ludzie w koΕ„cu z domu wychodzΔ….πŸ™‚ MiΕ‚a odmiana po zimowych tuΕ‚aczkach. ❄️Tylko ten wiatr, πŸ’¨cΓ³ΕΌ trudnoΕ›ci wzmacniajΔ…πŸ˜…. Teren siΔ™ zmieniaΕ‚, wyjazd ze Ε›wiΔ™tokrzyskiego, od razu pΕ‚asko siΔ™ zrobiΕ‚o.😁 SpojrzaΕ‚em na licznik kilometrΓ³w, myΕ›laΕ‚em ΕΌe jest juΕΌ ze sto, zdziwiΕ‚em siΔ™ byΕ‚o ponad siedemdziesiΔ…t dwa kilometry.πŸ₯Ί CΓ³ΕΌ wiaΕ‚o, trochΔ™ siΔ™ zapΔ™dziΕ‚em w myΕ›lach, ale jechaΕ‚em, majΔ…c na uwadze ΕΌe powrΓ³t bΔ™dzie bardziej wyczerpujΔ…cy.😬 TrochΔ™ mnie to teΕΌ zdemotywowaΕ‚o, ale zaraz siΔ™ uΕ›miaΕ‚em sam z siebieπŸ€ͺ, przecieΕΌ powoli i do przodu jeΕΊdziΔ‡ chcΔ™, ruszam dalej. 🚴
Piaseczno nagle, postΓ³j na kawΔ™β˜•, wiedziaΕ‚em ΕΌe juΕΌ Warszawa jest tuΕΌ tuΕΌ..🫑 Wjazd do stolicym, duΕΌo myΕ›laΕ‚em o jej losach, o zniszczeniach jak i jej zwyciΔ™stwach.. 😊W stolicy, Ε›cieΕΌka od Ursynowa, nawet wygodna, tylko ta czerwona fala.πŸš₯. JadΔ™ i jadΔ™ jest w koΕ„cu cel mej podrΓ³ΕΌy, PaΕ‚ac Kultury i Nauki. 🫑Pierwszy raz go na trzeΕΊwo zobaczyΕ‚em, blisko dworzec centralny.πŸš„. aj nie ma co rozmyΕ›laΔ‡ o starym ΕΌyciu i trzeba byΔ‡ dumny z swej trzeΕΊwoΕ›ci.😊
Pod paΕ‚acem pojadΕ‚em, po rozglΔ…daΕ‚em siΔ™, a nie o drobne ΕΌebraΕ‚em.🫣. Wiele osΓ³b moΕΌna spotkaΔ‡ ciekawych, ubranych jak.... 🀐Tak na marginesie, sam PaΕ‚ac, moim skromnym zdaniem powinien zostaΔ‡ rozebrany z fundamentami. πŸ”¨Ufundowany przez CzerwonΔ… HoΕ‚otΔ™, πŸŒ™πŸ”¨co staΕ‚a po drugiej stronie WisΕ‚y, patrzΔ…cπŸ‘οΈ jak miasto krwawi. πŸ˜“Nawet ani broni nie przerzucali, to jeszcze tych co szli wspomΓ³c miasto zatrzymywali. 🀬 Czerwone skur..ny jeszcze pomnik sobie wybudowali. 😭Jedno wiem, jeszcze nie raz zajadΔ™ do Warszawy..πŸ˜‰ NastΔ™puje powrΓ³t, patrzΔ™ rondo czterdziestolatka uΕ›miaΕ‚em siΔ™ sam mam tyle lat..πŸ˜…
PowrΓ³t przez AlejΔ™ KrakowskΔ… , wiatr wiaΕ‚,πŸ’¨πŸŒͺοΈπŸ’¨ wiΔ™c bez spiny. W koszyku coraz mniej pokarmu,πŸ˜‰ wody coraz lΕΌej siΔ™ jechaΕ‚o🚴. Nisko latajΔ…ce samoloty ✈️z okΔ™cia i caΕ‚y czas do przodu. ▢️Wyjazd z WarszawyπŸ₯Ί, rozglΔ…dam siΔ™ za kawΔ…β˜•. SΕ‚oΕ„ce jeszcze wysoko jest, β›…czekam aΕΌ bΔ™dzie zachodziΔ‡ wiaterek osΕ‚abnie. WjeΕΌdΕΌam na stacjΔ™ paliw kupujΔ™ duΕΌΔ… kawΔ™, wodΔ™ i zwykΕ‚ego loda, ponad 20 pln idzie, πŸ€¦Ε‚apiΔ™ siΔ™ za gΕ‚owΔ™, dobrze ΕΌe czystymi rΔ™kami bo skorzystaΕ‚em z ubikacji. πŸ₯΄ChwilΔ™ postaΕ‚em i dalej krΔ™ciΔ‡, nawet dobrze siΔ™ jechaΕ‚o.πŸ˜ƒ WjeΕΌdΕΌam w Ε‚Γ³dzkie, robi siΔ™ ciemno. 🌜Noc nastaje, siΕ‚y wracajΔ… jadΔ™ zadowolony. πŸ’ͺZaraz znΓ³w mazowieckie spowrotem wypadek na drodze, 😱straΕΌ, policja, puszczajΔ… bokiem.. 🫑Zahaczam Dino, zakup czekoladki i maΕ‚ej pepsi, pani sprzedawczyni siΔ™ znaΕ‚a, energii zΕ‚apaΔ‡ walnΔ™Ε‚a tekstem..πŸ€” Wjazd w Ε›wiΔ™tokrzyskie, KoΕ„skie, Sielpia Wielka, i znΓ³w zaczynajΔ… siΔ™ hopkiπŸ—». WiΔ™c kaΕΌdΔ… na spokojnie pokonuje, wjazd w ChΔ™ciny. 🫑W myΕ›lach moΕΌe do 400km dokrΔ™ciΔ‡,🫣 stwierdziΕ‚em szybko. Krok po kroku krok a dojedziesz do czterech setek, nic na wariata powoli i do przodu.πŸ˜‰
Wnioski:
- krΔ™Δ‡ dalej uΕ›miechniΔ™ty,😁
- okulary dobrze chroniΔ… przed wiatrem oczy,πŸ₯½
- rozciΔ…gaj siΔ™ wciΔ…ΕΌ, nawet na postojach,🀸
- cel jest celem, wiΔ™c trenuj dalej😏
- nastaje noc siΕ‚ to daje,😊
- czujΔ™ ΕΌe nΓ³ΕΌki zmΔ™czone sΔ… dziΕ› a nie obolaΕ‚e,🫑
- lepiej patrz za sklepem z ropuchą, niż na stacjach stawać.

#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki
  • 1
  • Odpowiedz