Wpis z mikrobloga

Łączny koszt wynagrodzenia: 361 362,67 zł
Netto: 181 686,88 zł

Może i państwo dużo zabiera ale za to daje wysokie ceny mieszkań.
#nieruchomosci #praca
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ślepy zauek kapitalizmu, gdzie jeśli nie masz tego kapitału naprwede dużo (co wcale nie znaczy że dużo zarabiasz, jak OP) to nigdy nie przeskoczysz pewnej granicy.


@Wernher_von_Braun: Abstrahując od tematu mieszkań (bo ich wysokie ceny to właśnie efekt socjalizmu i nadmiernych regulacji), to nie ślepy zaułek, a błogosławieństwo.

Kapitałem nie jest jedynie pieniądz, ziemia i czas, ale także - a raczej przede wszystkim - pomysłowość, intelekt i
  • Odpowiedz
@mprzemo odkąd zmieniłem pracę gdzie wszedlem drugi próg podatkowy to tak średnio mam chęć się rozwijać i brać następne bardziej odpowiedzialne stanowiska za 15/20% więcej. Będzie się to wiązało z dość nieznaczną podwyżką na rękę a z powodu większej ilości obowiązków będę pracował więcej godzin co spowoduje, że w przeliczeniu na roboczogodzinę tak realnie będę zarabiał mniej
  • Odpowiedz
Łączny koszt wynagrodzenia: 361 362,67 zł

Netto: 181 686,88 zł


@mprzemo: Jeśli pracujesz w usługach to do kosztu twoich usług pracodawca musiał doliczyć również 23% VATu, a więc łącznie klienci zapłacili by 444 476,08 zł z czego ty dostałeś 40%. No ale jest w tym koszt też czasu bez pracy - chorobowe, urlop itp. więc realnie i tak ok. 50% zabierają.
  • Odpowiedz