Wpis z mikrobloga

#pytanie #mikrokoksy #silownia

Mam pytanie, od niedawna chodzę na siłkę, nie znam się na tym, trochę czytam, podpatruję innych itp.

I teraz mam pytanie - zdarza mi sie nieraz widzieć jak tak koks 190 cm wzrostu i metr szerokości bierze najmniejszą możliwą hantlę 1 kg i wykonuje kilka serii.

Wygląda to dość komicznie, ale jak się spodziewam, jest w tym sens, logika, rozum i godnosć człowieka.

Ktoś może mi powiedzieć czemu to może służyć?
  • 9
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd trochę poczytałeś mówisz, a pisało tam o czymś takim jak rozgrzewka? Może się chłop dopiero grzał, albo wrócił po kontuzji i tymbardziej musi się dogrzać. Ja sam nie należę do szczurów i dogrzewam łapy małymi hantlami zanim wskoczę na klamoty. Proste.
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd opcjonalnie oprócz tego co koledzy wyżej, to po ciężkim treningu na dużych ciężarach dobrze wykonać pełny ruch mięśnia małym ciężarem, żeby nie tracić na mobilności ręki. Dodatkowo to właśnie przy ćwiczeniu małym ciężarem najbardziej rośnie obwód mięśnia(ale nie siła, dlatego najlepiej łączyć oba rodzaje treningu.
  • Odpowiedz
@sayanek: co to za czarna magia z tym rosnącym obwodem od małych ciężarów?
@Pink_Floyd Rozgrzewa się lub robi drop set - tak bym obstawiał. Może też machać dla machania, bo się rajcuje, że mu pompuje łapy, nie wszystko co robią ludzie ma jakiś większy sens :)
  • Odpowiedz
@sayanek: ostatni raz takie bro science słyszałem ok 2005 xD.

Jak chcesz zachować mobilność to rób właściwe serie na pełnym zakresie ruchu, bez ucinania w najtrudniejszym momencie.
Bo to jest właśnie definicja mobilności -siła w pełnym zakresie ruchu.
  • Odpowiedz