Wpis z mikrobloga

Przeszedłem wszystkie soulsy i bb z dodatkami, oraz eldena. Ogólnie super mi się grało ale w sekiro jestem takim TOTALNYM LAMUSEM że odechciewa mi się w to grac. Tak naprawdę z bossów właśnie ubilem byka i teraz pomimo odkryciu kilku dodatkowych lokacji, nie jestem w stanie #!$%@? żadnego bossa (ten w studni zabójca to w ogóle jakaś abstrakcja dla mnie). Chyba gra nie dla takich cienkich bloków jak ja xD
#sekiro #fromsoftware #darksouls #eldenring
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sparrowekk: Idź na Geninichiro. Ja dopiero po walce z nim nauczyłem się grać w Sekiro. Wcześniej też ubiłem kilka bossów ale dopiero Genichiro nauczył mnie jak się w Sekiro powinno grać
  • Odpowiedz
@DobryMaron: Nie wkręciło mnie sekiro na te kolejne podejście. Zostawiłem je po drugim bossie na rzecz odpoczynku od grania a potem zacząłem Elden Ringa bo mnie naszła ochota przed DLC
  • Odpowiedz
  • 1
@falwack: no ja z nim trenowałem i o ile go #!$%@? bez problemowo (uniki, odpowiednie parowanie czy kontry, trening swobodny itd) tak z innymi bossami o kant d--y ten samouczek mi się przydaje bo to zupełnie inna walka. Ja ich co najwyżej mlaskam tą swoją katanka, a oni praktycznie one shotuja. Odbijanie ataków to maks 2-3 ich uderzenia i już mam wyczerpany pasek. Jak dla mnie to ten samouczek jest
  • Odpowiedz
@Sparrowekk generalnie to ona jest chyba pierwszym takim poważnym bossem, wczoraj właśnie biłem tego geninichiro na dachu i udało się za 20 razem co myślę że nie jest najgorzej, no niby im dalej to idzie się nauczyć ale jakoś i tak mi nie siedzi to sekiro narazie xD nie wiem gdzie łazić , spotkałem parę innych bossów których nie dałem rady to poszedłem gdzie indziej.. no nie wiem jakoś DS-y lepiej
  • Odpowiedz
@p0dacci_: Nie martw się. Ja przeszedłem Wszystkie Soulsy i Eldena. Wpadłem jak burza na Sekiro z myślą że teraz jestem już na tyle kumaty w gry od FROM Software, że przeciwników rozniosę. I d--a. Odbiłem się od typa z włócznią na początku. Potem jeszcze od jakiegoś innego mini bossa. Nie kumam tej walki, nie kumam tych map, nie podoba mi się to całe fruwanie z linką i czajenie się do
  • Odpowiedz
@zonecom podobne odczucia, finalnie odpuściłeś? Ja właśnie chce przejść jak już się za to wziąłem.. następne ds 2, albo lies of pie które wczoraj zakupiłem, eldena chyba na koniec zostawiam z racji tego że jest na 100+ godzin
  • Odpowiedz
Na razie odpuściłem. Nie leży mi ta mechanika. Ja z tych co łapie great sword, cieżki pancerz, robi udźwig żeby tylko nie było slow roll i hej przygodo. We wszystkie gry od From tak grałem. Tu trzeba być jak ninja i złodziej w jednym. Totalnie inny set ruchów. Elden jest nad-grą choć bossowie raczej słabi. W ds 3 byli optymalni.
  • Odpowiedz
  • 0
@p0dacci_: @zonecom odnośnie sekiro - ja oglądam filmy na YT, widzę jak ziomki z łatwością zabijają bossów, później próbuje samemu to zrobić i ginę jak szmata xD po byku zero progressu jeżeli chodzi o bossów. Totalnie niczego nie jestem w stanie ubić. Dla mnie ten balans w tej grze jest jakiś upośledzony. Samo skradanie to też takie trochę tutaj nie potrzebne bo i tak większość mobow jest w grupie.
  • Odpowiedz
@Sparrowekk: ja generalnie bawiłem się dobrze, aż doszedłem chyba właśnie do wspomnianego przez ciebie zabójcy w studni, gdzie walka toczyła się głownie w z kamerą. Jakoś go ubiłem i doszedłem do


Jest to boss tak c-----y, że szkoda gadać. Wszystko czego gra uczyła wcześniej idzie psu w dupę. Regeneracja podstawy jest tak szybka, że nawet zaliczając idealne parry bije się tego bossa całą wieczność, a oczywiście jeden, dwa błędy i kaplica.

Poszedłem na razie gdzie indziej, ale o ile wcześniejsi bossowie choć na początku frustrujący, to po opanowaniu walka z nimi była bardzo satysfakcjonująca, tak tutaj odechciewa mi
  • Odpowiedz
o co chodzi z tą mechaniką?


@p0dacci_: nie chciałem dobie za bardzo spoilerować, ale z tego co wyczytałem to zmniejsza się szansa na odrodzenie bez straty expa i kasy (to akurat mniejszy problem) i dodatkowo NPC w danej lokacji mogą zachorować. Wtedy nie da się kontynuować żadnych misji z nimi związanych. Jako, że jest to gra From Software te questy i tak bywają dość enigmatyczne i czasem nie wiadomo, czy
  • Odpowiedz
  • 3
@p0dacci_: @jandiabeldrugi @zonecom @falwack @DobryMaron dobra panowie, dałem sobie jeszcze raz szansę i zainstalowałem grę po raz kolejny (xD) ale tym razem nie skipowalem informacji w samouczku (xD x2). Okazało się że jest tam coś takiego jak odbijanie ciosów i w ogóle dużo innych przydatnych informacji. Do byka wszyscy bossowie padli za 1 razem. Byka nie robiłem ale teraz właśnie jestem po ubiciu tego pijanego wielkoluda
  • Odpowiedz
  • 1
@Sparrowekk polecam znaleźć stronkę, gdzie jest jakby cała checklista co robić po kolei, w c--j pomocne bo łatwo się można pogubić i ominąć wiele rzeczy
  • Odpowiedz
  • 0
@kickss: tak też robię, wczoraj w ogóle Rage quita waliłem bo nie mogłem ubić siedem włóczni Ashany a dzisiaj za 1 razem on, pani motyl i za drugim ten mistrz dojo co tak katanę szybko wyciąga :D
  • Odpowiedz