Wpis z mikrobloga

Chore piniondze wydane na lobbing, jakieś układy, spotkania w hotelach, dzikie węże. A wystarczyło w styczniu przekabacić kilku mirków z tagu i by sobie to jakoś przepchnęli w spokoju XD

Nie, teraz już za późno. Wylało się na cały Internet XD

#nieruchomosci #mieszkanienastart
  • 21
  • Odpowiedz
Internet internetem, ale Michał Wróblewski (dziennikarz polityczny z WP) dzisiejszym artykułem wali w dopłaty jak w bęben. Na X od dawna jest krytyczny wobec tych głupich kredytów 2/0%. Panie Michale, jeżeli czyta Pan ten tag - czapki z głów, takich dziennikarzy nam potrzeba, a nie klakierów wobec rządu.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: No wpływa to negatywnie na kupę ludzi także już mających mieszkanie bo np. zabiera im szansę na zmianę na większe, kupno domu, zakup przez dzieci. Beneficjentów jest tak naprawdę mała grupka, nie każdy ma 5+ mieszkań żeby się cieszyć z pompowania ich ceny.
  • Odpowiedz
@grek_zorba: czekam na jakiś plot-twist gdzie @mickpl to tak naprawdę jakiś nisko postawiony urzędnik w ministerstwie i od środa ich infiltruje i przekazuje tutaj informacje i nastroje, a dodatkowo sieje ferment od wewnątrz.
  • Odpowiedz
Beneficjentów jest tak naprawdę mała grupka, nie każdy ma 5+ mieszkań żeby się cieszyć z pompowania ich ceny.


@Parmenides69:

Beneficjentem będą farciarze z pierwszego rzutu (15k). Jak rynek zobaczy realne dotacje to wchodzi FOMO i ceny w górę.
Każdy następny rzut/kwartał będzie mieć coraz wyższe ceny.
Kredyt 2% pokazał, że ci, co się łapią to mogą mieć deal życia.
  • Odpowiedz
@mickpl psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Trochę taki zimny prysznic dla wszystkich którym się wydawało, że głos ludu coś znaczy. Na pewno nie zaraz po wyborach jak już odpadł kurz.

Każdy zdrowy na umyśle człowiek wolałby hub logistyczny i niezależność energetyczne, ale na to nas nie stać.
Stać nas za to na fundowanie fortun wąskiej grupie
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Wszystko co linkujesz to są Twoje wpisy. Nigdzie nie ma potwierdzenia, że gość popiera te rzeczy. @Moderacja @a__s taka ciągła agitacja polityczna wymierzona przeciwko jednemu politykowi, na dodatek bez cienia żadnego dowodu, jest w ogóle legalna na wykopie?
  • Odpowiedz
@CzarnaSylweta: Też nie do końca. Bo jak kupiłeś te 40m2 na BK2% a potem dojdzie żona z dzieckiem (dziećmi) to nie dasz rady wymienić na większe. Oczywiście te osoby są w lepszej sytuacji niż ktoś kto w ogóle nie kupił albo musiał na normalnych warunkach ale summa summarum głównymi beneficjentami nie są zwykli Kowalscy tylko wszelkiej maści grupki interesów - deweloperzy, rentierzy, flipprzerzy, banki, właściciele wielu nieruchów (w tym politycy).
  • Odpowiedz
@Vetinari: mało masz wywiadów z nim, gdzie mówi jasno, że popiera ten projekt? Nawet wrzuciłem screeny w swoich komentarzach. Żeby było śmieszniej, to jeszcze na początku stycznia mówił, że bk0% jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dziwnie szybko zmienił zdanie jak tylko został wiceministrem MRiT i spotkał się kilka razy z deweloperami.
Na jakiej planecie ty żyjesz?
  • Odpowiedz