Wpis z mikrobloga

@Caracas: a co tu zgłaszać? Jak deweloper postawił równo z działka rolnika to trzeba było się tego spodziewać. A Polaczki jak zawsze gowna jakiegoś nakupuja a potem szukanie winnych.
  • Odpowiedz
oprysk trzeba stosować wieczorem dopiero. Najlepiej uderzać pod tym kątem.


@mirekkomarek no to niech biedny rolnik stosuje ten oprysk wieczorem, a nie jak pszczoły latają


@maximilianan: Oprysk się stosuje wtedy, kiedy są do tego warunki. I nie, nie jest to środek dnia, ale też nie zawsze wieczór pozwala na oprysk, gdyż większość środków musi być nanoszona na suchy liść, a nie gdy rosa już siądzie.
  • Odpowiedz
@Caracas: Część ludzi w komentarzach pluje na rolnika a część na posiadacze tej działki przy polu. Pragnę przypomnieć że wolność jednego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.
Rolnik powinien tak opryskiwać pole aby nie dochodziło do przenoszenia oprysku na działkę użytkową sąsiadującą.
Tak jak powyżej pisali, zainteresowany powinien: udać się po poradę prawną, pogadać z rolnikiem, poprosić o OC w celu pokrycia szkód/kosztów.
Może wystarczy pójść i pogadać.
  • Odpowiedz
Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska, w tym przeciwdziałać zniesieniu środków ochrony roślin na obszary i obiekty niebędące celem zabiegu z zastosowaniem tych środków oraz planować stosowanie środków ochrony roślin z uwzględnieniem okresu, w którym ludzie będą przebywać na obszarze objętym zabiegiem.
  • Odpowiedz
@Caracas Ale ty pierdzielisz.

Tereny to typowa tustyka, morze, gmina, domki, deweloper xD #!$%@? co to cpiesz?

Chłop sobie pryska na swoim polu, nie na twoim.
I skąd ty wiesz ze to pestycydy?! Masz akiś czujnik w oku/nosie?

Jeśli rolnik robi to po godzinach oblotu zapylaczy, czyli wieczorem to wszystko jest ok.

I nie, nie jestem rolnikiem. Jestem zwykłym trzeźwo myślacym człowiekiem.
  • Odpowiedz
@rimyi wykopem w pigułce jesteś ty bo zesrałeś się na rzadko, brak umiejętności dyskusji tylko wyzwiska. Rozmarzyłeś się w tym gdybaniu jakby wszyscy chcieli zabić ta anete.

To jest normalne, że rolnik wykonuje zabieg ochrony roślin na całej powierzchni pola, niestety taki jest urok wsi i mieszkania między polami, tak samo urokiem mieszkania w centrum miasta jest to że jest głośno.
  • Odpowiedz
Ale co chcesz zgłaszać? Że gość sobie pryska na swojej działce? Może to robić,


@rolnik_wykopowy: taaa, pewnie, że może. Może sobie stanąć na swojej działce i ochlapać cię kwasem siarkowym, nie? Bo przecież pryska na swojej działce ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@dupajasio69 @Krzysztof53647 @rimyi @frutson @ChamskoCytuje @mechatronics @rolnik_wykopowy @Czukwe_Bukwe_Ambalabamba @maximilianan @majkel88 @gruba-ryba @sayanek @bacanahali @przegrywam_przez_miasto @essalysolu @mirekkomarek

Byłem w Gminie. Sprawa dla rolnika przedstawia się trochę gorzej niż myślałem. Moja działka oraz jego teren to:

specjalny obszar ochrony (SOO) kolobrzeski pas nadmorski

Urzędnik w gminie był w szoku, że stosowane są jakiekolwiek opryski w tym miejscu

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/specjalny-obszar-ochrony-siedlisk-trzebiatowsko-kolobrzeski-pas-18742735
  • Odpowiedz
Ktoś wie gdzie można to zgłosić i czy w ogóle ma to jakikolwiek sens?


@Caracas: do psychiatryka? Ale nie wiem czy będą zainteresowani kobieta która przeprowadziła się na wieś i jest zszokowana tym jak wygląda wieś, z drugiej strony możesz spróbować do nadzoru budowlanego czy jej działka została przekształcona w budowlaną, czy mieszka w samowolce budowlanej
  • Odpowiedz
@Caracas: nie mam pojęcia kto budował, nie widać tego we wpisie ale i niczego to nie zmienia, jak masz pewność że działka przekształcona to zostaje zgłoszenie do psychiatryka
  • Odpowiedz